Letošní ročník ankety FLEET DERBY–FLOTILA ROKU změnil název, což není náhodou. Vydavatelé časopisů Business Car a Flotila se domluvili na vzájemné spolupráci a od letošního roku spojují své ankety o nejlepší firemní auta a služby. Ve dnech 4. a 5. října připravili podzimní testovací dny pro své hosty v prostorách zámku Svijany, přičemž součástí programu byla také prohlídka pivovaru.

 

K nominovaným autům nechyběly vyčíslené náklady za servis a díly

Odborná porota, ale i ostatní flotiloví manažeři hodnotili celkem 54 nominovaných automobilů, které byly k dispozici po oba testovací dny. Stejně jako loni, i letos jsme ke všem nominovaným automobilům nechali zpracovat náklady na provoz (TCO). Kalkulace obsahovaly jak servisní náklady, tak náklady na opotřebitelné díly na tři roky po ujetí 90 000 a 150 000 km. Tyto důležité informace, které pro nás zpracovala společnost TecAlliance, pomáhají odborné porotě k objektivnímu rozhodování. Každý porotce měl k dispozici celkem 10 bodů, které musel rozdělit tak, aby žádnému automobilu nepřidělil stejný počet a aby celkový součet všech bodů u těchto tří zvolených vozů byl roven deseti. Po sečtení přidělených bodů pak vzejde absolutní vítěz – Flotilové auto roku 2018, které bude slavnostně vyhlášeno v lednu 2018.

O flotilové auto roku se letos uchází 54 automobilů

Do ankety Fleet Derby bylo nominováno celkem 54 automobilů. Bez povšimnutí by neměla zůstat skutečnost, že v podobně zaměřených odborných anketách nerozhoduje celková oblíbenost nebo počet prodaných vozidel, ale že odborná porota posuzuje celou řadu aspektů, například ceny, zůstatkové hodnoty, úspornost pohonných jednotek, celkové TCO a víceúčelovost. Stále větší váhu porotci přikládají také moderním technologiím, které snižují spotřebu a emise CO2, zvyšují bezpečnost automobilů, nebo umožňují sdílet informace o vozidle a řidiči. Flotilovým autem roku se tak klidně může stát elektromobil nebo auto na vodíkový pohon, protože flotiloví manažeři v tomto druhu pohonu zkrátka mohou vidět velkou perspektivu. Není bez zajímavosti, že loňskou Anketu Fleet Derby 2017 vyhrála Škoda Superb.

 

Slavnostní vyhlášení ankety v lednu 2018

Absolutní vítěz mezi flotilovými auty bude oznámen v rámci slavnostního galavečera ankety Fleet Derby – Flotila roku. Ve stejný podvečer budou také vyhlášeni vítězové internetového hlasování v jednotlivých automobilových třídách.

Bližší informace lze získat na webové adrese www.fleetderby.cz.

 

 

Galerie