Moderátory slavnostního večera byli kouzelník Pavel Kožíšek s asistentkou Hankou Mašlíkovou. Pavel s Hankou sice předvedli nejrůznější kouzla, pořadí automobilů ale změnit nedokázali. Konečné pořadí tak měli v rukou jen flotiloví manažeři, obchodní ředitelé a majitelé firem, kteří za firemní vozové parky zodpovídají.

Výběr nejlepších flotilových automobilů proběhl jak prostřednictvím internetového hlasování v jednotlivých automobilových třídách, tak na základě rozhodnutí odborné poroty, která vybrala absolutního vítěze ankety FLEET DERBY.

 

Odborná porota rozhodla o absolutním pořadí

Do ankety FLEET DERBY Derby bylo nominováno celkem 43 automobilů. V rámci dvoudenních testovacích jízd, které proběhly 22. a 23. října na zámku Štiřín měla odborná porota sestavená ze zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem k dispozici všechny tyto automobily. Celkem 23 flotilových porotců vyplnilo anketní lístky, ve kterých rozdělilo celkem deset bodů mezi své tři premianty. U každého vozu bylo zároveň nutné uvést písemné zdůvodnění, proč tak učinili.

Konečné pořadí absolutních vítězů bylo více než těsné. Volkswagen Golf Sportsvan zvítězil s rozdílem pouhého jednoho bodu před Mercedesem-Benz třídy C. Třetí skončil Opel Insignia.

1. místo (29 bodů)

2. místo (28 bodů)

3. místo (22 bodů)

Volkswagen Golf Sportsvan

Mercedes-Benz C

Opel Insignia

Všechna hlasování jednotlivých porotců odborné poroty jsou zveřejněna na internetu, čímž se vylučuje možnost jakékoli manipulace s hlasovacími lístky. Právě na transparentnost soutěže je kladen velký význam. FLEET DERBY pro magazín Business Car organizuje nezávislá, smluvní agentura, se kterou se podepisuje spolupráce pouze na jeden rok. To je další důležitá část nezávislého pojetí ankety.

 

Nejúspěšnější automobily podle tříd

Anketa FLEET DERBY je otevřená také širšímu okruhu flotilových manažerů, kteří vybírají nominované automobily ze čtyř tříd, referentské, manažerské, ekologické a užitkové. Své favority si mohli na zámku Štiřín vyzkoušet 23. října, tedy druhý testovací den. Této možnosti využilo 91 manažerů. Hlasovat bylo možné do konce října prostřednictvím webových stránek www.fleetderby.cz.

Mezi užitkovými automobily se na třetím místě umístil Mercedes-Benz Vito společně s Peugeotem Boxer, když získaly  stejný počet bodů. Výsledné pořadí podle tříd je následující:

 

Kategorie: Referentský vůz

1. místo 2. místo 3. místo

Peugeot 308

VW Golf Sportsvan

Citroën C4 Picasso

Kategorie: Manažerský vůz

1. místo 2. místo 3. místo

Mercedes-Benz C

BMW 5

Mercedes-Benz CLS

Kategorie: Ekologický vůz

1. místo 2. místo 3. místo

Volkswagen e-up!

KIA Soul EV

Nissan Leaf

Kategorie: Užitkový vůz do 3,5 t

1. místo 2. místo 3. místo

Ford Transit

Citroën Jumper

Mercedes-Benz Vito
Peugeot Boxer

 

Nejlepší flotilové produkty a služby

Souběžně s anketou o nejúspěšnější flotilové automobily proběhla volba nejlepšího flotilového produktu a služby v kategoriích finance, pojištění, technologie a systémy pro správu a monitorování flotily. Tato volba je plně v kompetenci odborné poroty, která nominované produkty a služby volila v rámci prvního testovacího dne odborné ankety FLEET DERBY.

 

Vítězové v jednotlivých kategoriích jsou následující:

Kategorie Fleetová služba/produkt roku 2015
Finance LeasePlan Go
Technologie Mechanické zabezpečení Construct
Systémy pro monitorování a správu flotil WEBFLEET TomTom Telematics
Pojištění* FAP – Flotilové Autokomplexní Pojištění

*) V kategorii Pojištění nebyla splněna podmínka minimálního počtu nominovaných produktů. Pravidla soutěže proto neumožňují určit jasného výherce.

 

Rádi bychom poděkovali sponzorům naší akce, bez kterých by bylo organizování tak rozsáhlé ankety velice problematické. Kvůli zachování co nejvyšší objektivity se sponzory ankety nemohou stát importéři nebo jednotliví prodejci automobilů.

 

PARTNER ANKETY

 
ABA, a.s. Centrum bezpečné jízdy Polygon Most IKSS AGENCY, s.r.o. AUTOSPORT PROMOTION, s.r.o. PRECIOSA, s.r.o.  

 

Mediální partner ankety:

AutoForum.Cz, AutoCesty, Faster magazíne, Grand Auto, Moto Focus, Petrol magazín, Petrol media, TechMagazín

 

Galerie