Pro efektivní kontrolu vozového parku je třeba mít pod kontrolou výdaje za servis a údržbu vozů. Tyto položky zabírají přibližně 10 % z celkových TCO. Hlavním důvodem, proč se firmy začaly zajímat o služby nezávislých servisů, je platnost dvou nařízení Komise Evropské unie z roku 2010, která budou platná i pro následujících přibližně 5 let. Podle nich mohou údržbu a opravy provádět vedle autorizovaných, také nezávislé servisy v rámci jeho záruky, pokud splňují určité parametry.

Téma blokové výjimky a efektivního udržování vozidel představil Jiří Kot ze společnosti LeasePlan Česká republika, s. r. o., která se zabývá optimalizací nákladů a poskytování finančních produktů firemním zákazníkům. Ve své prezentaci seznámil posluchače se zásadami, které musí neautorizované servisy dodržovat, aby klient neztratil záruku u dealera. Stranou nezůstalo ani srovnání obou variant a vyzdvihnutí důležitých bodů smlouvy, které se vztahují k poskytování servisu a záruk v situaci vyššího nájezdu nebo delšího užívání vozu, než bylo stanoveno smlouvou.

Na tuto část plynule navázal Miroslav Šimůnek ze společnosti Inter Cars Česká republika s.r.o.. Jako největší distributor náhradních dílů a poskytovatel servisních služeb pro osobní a nákladní automobily ve Střední a Východní Evropě provozuje v České republice síť 88 autoservisů Q-SERVICE a spolupracuje s 30 IC Fleet servisními středisky.

Jejich program IC Fleet nabízí klientům kompletní servisní služby s nižšími náklady ve srovnání se značkovými servisy. Samozřejmostí je dodávání automobilkou předepsaných dílů, aby nedošlo k porušení záruky u nových vozů. U starších automobilů se využívá individuální přístup a konzultace použitých součástek, aby výsledná oprava byla rentabilní. Klienti zároveň komunikují výhradně s centrálou Inter Cars, která následně předává zprávy jednotlivým servisům. Tím se nejen zrychlují jednání, ale přehlednější je i fakturace a řešení případných specifických přání.

Za účast a prezentace děkujeme našim partnerům, společnostem LeasePlan Česká republika, s.r.o., Inter Cars Česká republika s.r.o.,  Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o. a Goodyear Dunlop Tires Czech s.r.o..

LeasePlan Česká republika, s. r. o. Goodyear Dunlop Tires Czech s.r.o. Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o.