Testy

Redakční testy s technickými údaji:

Škoda Octavia 1.0 TSI

Škodovka přišla s celou řadou konstrukčních novinek. Z pohledu vozových parků je největší pozornost upřena na motory. U nejoblíbenějšího firemního modelu jsme se proto zaměřili na nový tříválec 1.0 TSI.

Škoda Octavia 1.0 TSI

TEST: Peugeot 5008 2.0 BlueHDi

Nová generace Peugeotu 5008 nás v řadě ohledů příjemně překvapila. Sympatický je design, nadprůměrný prostor, nebo třetí řada sedadel v základní výbavě. Vadit někomu může snad jen chybějící verze 4x4.

TEST: Peugeot 5008 2.0 BlueHDi

TEST: Alfa Romeo Giulia

Na nový sedan Alfa Romeo střední třídy se čekalo hodně dlouho a příznivci milánské značky se za něj snad i modlili. Nyní je nová Giulia konečně zde, připravena se hrdě postavit německému prémiovému triumvirátu.

TEST: Alfa Romeo Giulia

TEST: Renault Grand Scénic

Podle pravidelných prognóz německé Dekry je Renault stále spolehlivější a zákazníci se nemusejí obávat nenadálých výdajů. Renault je atraktivní i z pohledu současné modelové ofenzívy.

TEST: Renault Grand Scénic

TEST: Škoda Octavia 1.0 TSI

Škoda Octavia přichází s řadou novinek. Mezi nejzásadnější patří nový litrový tříválec, který nahrazuje verzi 1.2 TSI/81 kW. Zajímalo nás, jak si vede v oblasti nákladů na provoz.

TEST: Škoda Octavia 1.0 TSI

TEST: Chevrolet Cruze hatchback

Chevrolet letos slaví stoleté výročí. K jubileu se automobilka činí. Ve velmi krátké době představila doslova smršť novinek. Většina z nich je pro flotilové vozové parky velice atraktivní. Otestovali jsme nový model Cruze pro firemní flotilu zajímavý především kvůli ceně.

TEST: Chevrolet Cruze hatchback

TEST: Ford Focus kombi

Nový Ford Focus nyní přichází s karosářskou variantou kombi. Právě tato praktičtější verze může být pro řadu flotilových parků zajímavou volbou. Ford je obecně pro vozové parky atraktivní především z pohledu ceny a nákladů na provoz.

TEST: Ford Focus kombi

TEST: Isuzu D-Max

Pro terénní pick-upy s otevřenou ložnou plochou není Česko s ohledem na povětrnostní podmínky a rozšířenou silniční síť zemí zaslíbenou. Někteří z nás však takový automobil opravdu potřebují a jiným se pro změnu líbí. Od loňského roku je v tomto segmentu díky značce Isuzu zase o něco větší výběr.

TEST: Isuzu D-Max

TEST: Škoda Octavia 1.6 TDI DSG (1.2 TSI)

Český bestseller dostal po faceliftu v roce 2009 také nové motorizace. V nabídce jsou nyní dva zajímavé přeplňované čtyřválce s přímým vstřikováním paliva a stejným výkonem 77 kW. Na naftu jezdí verze 1.6 TDI, benzín potřebuje k životu provedení 1.2 TSI. Porovnávali jsme vzájemně jejich klady a zápory v běžném provozu.

TEST: Škoda Octavia 1.6 TDI DSG (1.2 TSI)

TEST: Hyundai i40 1.7 CRDI

Zcela nový Hyundai střední třídy je tady. Model i40 charakterizuje výrazný design, výborné jízdní vlastnosti, nadprůměrný zavazadlový prostor a nízké provozní náklady.

TEST: Hyundai i40 1.7 CRDI

TEST: Mazda 3 - 1.6D

Mazda 3 patří od roku 2003 v nižší střední třídě k tomu nejlepšímu. Silnou stránkou byly od počátku jízdní vlastnosti a dokonalá ergonomie při řízení.

TEST: Mazda 3 - 1.6D

První blízké seznámení s Toyotou Yaris

V dánské Kodani jsme se mohli poprvé blíže podívat „na zoubek“ nové Toyotě Yaris. První kilometry za jejím volantem nám ukázaly, že s tou starou se nedá vůbec srovnávat.

První blízké seznámení s Toyotou Yaris

TEST: Peugeot 508 1.6 HDI GT

Příchodem Peugeotu 508 se staví flotilová politika značky Peugeot naruby. Od modelu 508 si automobilka slibuje výrazné posilnění, coby flotilové značky.

TEST: Peugeot 508 1.6 HDI GT

Opel Astra 1.7 CDTi

Opel významně zapracoval na kvalitě svých nových modelů. Počínaje modelem Insignia pověst značky stoupá a s ní také zůstatkové hodnoty. Zdárným příkladem tohoto úspěchu je nové kombi Astra ST.

Opel Astra 1.7 CDTi

TEST: Nissan Micra 1.2/58 kW

Nissan Micra je z hlediska nákladů na provoz jedním z vůbec nejlevnějších automobilů na trhu. Může za to mimo jiné i velmi úsporný motor. Za cenu 239 900 Kč je k dispozici velmi dobře vybavené auto včetně klimatizace.

TEST: Nissan Micra 1.2/58 kW
1 2 9 10 11 12 13 14 16

Magazín:

01/2019

Obsah č. 01/2019:

  • Fleet Derby-Flotila Roku
  • Registrace nových vozů
  • Emisní limity
  • Problematika GDPR
  • Změny bodového systému
  • Testy

+Objednat předplatné

> Mediaplán 2019