Testy

Redakční testy s technickými údaji:

TEST: Toyota C-HR

Kompaktní crossover od Toyoty hraje na emoce. Extravagantní exteriér přitom není na úkor praktičnosti, což nebývá samozřejmé. C-HR nezklame ani hybridním pohonem po stránce spotřeby.

TEST: Toyota C-HR

TEST: SEAT Arona

Většina výrobců přestává malé verze kombi vyrábět. Stejnou cestou se u svých nových modelů vydal i koncern Volkswagen včetně značky SEAT. Ibizu kombi tak nahrazuje crossover Arona.

TEST: SEAT Arona

TEST: Mitsubishi Outlander PHEV

Outlander PHEV nyní září novými technologiemi. Za první tři měsíce se tato vlajková loď Mitsubishi stala nejprodávanějším plug-in hybridním vozem na českém trhu.

TEST: Mitsubishi Outlander PHEV

TEST: Škoda Octavia g-tec

Co do finanční výhodnosti mezi alternativními pohony jasně vede zemní plyn. Vyzkoušeli jsme modernizovanou Škodu Octavia s novým motorem i CNG pohonem. A jak si ve srovnání se starší verzí vedla?

TEST: Škoda Octavia g-tec

TEST: Suzuki Swift SHVS

Malý hatchback od Suzuki nabízí mimořádně kompaktní hybridní systém, který ulevuje spalovacímu motoru v nízkých otáčkách. Výhodou je zanedbatelné navýšení hmotnosti ve srovnání s konvenčním pohonem.

TEST: Suzuki Swift SHVS

TEST: Kia Rio 1.4

Výrobce u třetí generace modelu Rio sází na nízké provozní náklady, prostorný interiér a výrazný exteriér. Po letošním uvedení na trh se importér bude příští rok věnovat výraznějšímu prosazení ria ve vozových parcích. Největším konkurentem má být Škoda Fabia.

TEST: Kia Rio 1.4

TEST: VOLKSWAGEN PASSAT VARIANT EcoFuel CNG

S Volkswagenem Passat jsme ujeli hodně přes 1400 km a prověřili jsme jeho spotřebu v nejrůznějších provozních podmínkách. Na výrobcem deklarované hodnoty spotřeby jsme se sice nedostali, ale i tak lze před náklady na pohonné hmoty smeknout.

TEST: VOLKSWAGEN PASSAT VARIANT EcoFuel CNG

TEST: Chevrolet Cruze hatchback

Chevrolet letos slaví stoleté výročí. K jubileu se automobilka činí. Ve velmi krátké době představila doslova smršť novinek. Většina z nich je pro flotilové vozové parky velice atraktivní. Otestovali jsme nový model Cruze pro firemní flotilu zajímavý především kvůli ceně.

TEST: Chevrolet Cruze hatchback

TEST: Ford Focus kombi

Nový Ford Focus nyní přichází s karosářskou variantou kombi. Právě tato praktičtější verze může být pro řadu flotilových parků zajímavou volbou. Ford je obecně pro vozové parky atraktivní především z pohledu ceny a nákladů na provoz.

TEST: Ford Focus kombi

TEST: Isuzu D-Max

Pro terénní pick-upy s otevřenou ložnou plochou není Česko s ohledem na povětrnostní podmínky a rozšířenou silniční síť zemí zaslíbenou. Někteří z nás však takový automobil opravdu potřebují a jiným se pro změnu líbí. Od loňského roku je v tomto segmentu díky značce Isuzu zase o něco větší výběr.

TEST: Isuzu D-Max

TEST: Škoda Octavia 1.6 TDI DSG (1.2 TSI)

Český bestseller dostal po faceliftu v roce 2009 také nové motorizace. V nabídce jsou nyní dva zajímavé přeplňované čtyřválce s přímým vstřikováním paliva a stejným výkonem 77 kW. Na naftu jezdí verze 1.6 TDI, benzín potřebuje k životu provedení 1.2 TSI. Porovnávali jsme vzájemně jejich klady a zápory v běžném provozu.

TEST: Škoda Octavia 1.6 TDI DSG (1.2 TSI)

TEST: Hyundai i40 1.7 CRDI

Zcela nový Hyundai střední třídy je tady. Model i40 charakterizuje výrazný design, výborné jízdní vlastnosti, nadprůměrný zavazadlový prostor a nízké provozní náklady.

TEST: Hyundai i40 1.7 CRDI

TEST: Mazda 3 - 1.6D

Mazda 3 patří od roku 2003 v nižší střední třídě k tomu nejlepšímu. Silnou stránkou byly od počátku jízdní vlastnosti a dokonalá ergonomie při řízení.

TEST: Mazda 3 - 1.6D

První blízké seznámení s Toyotou Yaris

V dánské Kodani jsme se mohli poprvé blíže podívat „na zoubek“ nové Toyotě Yaris. První kilometry za jejím volantem nám ukázaly, že s tou starou se nedá vůbec srovnávat.

První blízké seznámení s Toyotou Yaris

TEST: Peugeot 508 1.6 HDI GT

Příchodem Peugeotu 508 se staví flotilová politika značky Peugeot naruby. Od modelu 508 si automobilka slibuje výrazné posilnění, coby flotilové značky.

TEST: Peugeot 508 1.6 HDI GT
1 2 11 12 13 14 15 17 19

Magazín:

02/2019

Obsah č. 02/2019:

  • Business Academy
  • Autem po Evropě
  • Pneumatiky a bezpečnost
  • Mobily za volantem
  • Alternativní pohony
  • Testy

+Objednat předplatné

> Mediaplán 2019