Jeep Renegade

Operativní leasing s rychlou obnovou autoparku

Seznam.cz, a.s. disponuje rozsáhlým vozovým parkem čítající více než 170 osobních vozidel značky Škoda. Pro společnost je Škodovka díky svým vlastnostem a šíří nabízených modelů zatím jedinou volbou, kterou už má dlouhodobě vyzkoušenou. Financování vozidel je uskutečňováno pomocí operativního leasingu, který umožňuje častější obnovu vozového parku a s tím i využití nabídky stále nových modelů.

Seznam.cz je česká společnost zabývající se oblastí internetu. Je jedním z nejvíce používaných vyhledávačů v České Republice, se kterým je spojeno mnoho služeb a přidružených značek jako jsou např. Email.cz, Mapy.cz, Firmy.cz, Sauto.cz a další. Společnost dlouhodobě usiluje, aby internet byl nejsilnější české médium a na něm Seznam.cz místem první volby. Zaměstnanci se podílí na tvorbě internetových řešení, na tvorbě kvalitních, funkčních a jednoduchých služeb pro každodenní použití. Efektivní reklamou pomáhá svým klientům a podporuje jejich podnikání. Seznam.cz také nabízí zábavu i komunikační možnosti na internetu, který prosazuje jako bezpečný.

Chcete se také zúčastnit soutěže Manažer testuje? Zaregistrujte se.
Z došlých registrací vybereme řidiče, kteří budou moci nejnovější modely týden testovat. V dohodnutém čase vám vůz dovezeme až do firmy a v pondělí zase odvezeme. K dispozici budete mít plnou nádrž paliva.
 

Hodnocení manažera

Jeep Renegade je ve své třídě velice zajímavé a neotřelé auto, které budí výraznou pozornost. I přes menší vnější rozměry je jeho kabina prostorná a pohodlná. Jen na zadních sedadlech je méně místa v oblasti kolen.

Velmi dobrá je také ergonomie při řízení. Chvíli jsem si musel zvykat jen na ovládání palubního počítače. Nastavitelný volant v obou směrech umožňuje každému najít tu nejlepší polohu.

Velmi dobrý je podvozek, systém pohonu všech kol i vznětový čtyřválec. Náročnější terén tak není žádnou překážkou. Překvapením pro mě byla překvapivě nízká spotřeba, a to i v režimu kombinujícím terén. Dle mého názoru by varianta se slabším motorem a bez pohonu 4x4 ztratila své kouzlo.

Jedinou vážnější připomínku mám k systému otevírání pátých dveří. Nahmatat otevírání je pro člověka, který vozidlo nezná, problém a nějakou dobu trvá, než si na ovládání zvykne. Navíc, pokud automobil nezáří čistotou, je problém dveře bez zašpinění rukou otevřít. Elektrické ovládání by tomuto autu nejen slušelo, ale i z praktického hlediska by zlepšilo jeho užitné vlastnosti.“

 

Jeep Renegade

Ačkoli je renegade typickým zástupcem současné skupiny crossoverů, snaží se maximálně těžit ze svého příbuzenského vztahu s legendárními off-roady.

Systém pohonu všech kol Jeep Active Drive představuje to nejlepší ve třídě. Jedná se o systém samočinně přiřaditelného pohonu zadních kol prostřednictvím elektronicky řízené lamelové spojky, jeho nadstavbou je systém Jeep Active Drive Low s terénní redukcí, což je v této kategorii v současné době zcela ojedinělé. Kromě toho je možné využívat jeden z režimů systému Sellect Terrain (Auto, Sport, Snow a Sand/ Mud a Rock). Ten poslední (Rock) je k dispozici jen u verze s terénní redukcí a výrobce tvrdí, že díky systému elektronických závěrek obou diferenciálů umožní přenést maximální točivý moment na jedno kolo (až 25% celkového točivého momentu), které je v záběru. Systém Jeep Active Drive Low má k dispozici jen špičková varianta Trailhawk se zvýšeným podvozkem o 22 cm a špičkovými nájezdovými úhly 30° vpředu a 34° vzadu. Přechodový úhel je v tomto případě 26°.