Monika Marešová vyzkoušela vrcholnou verzi Volkswagenu Multivan

Monika Marešová si na voze nejvíce chválila jízdní komfort, ergonomii řízení a nadprůměrný vnitřní prostor. „V této luxusní verzi si zaslouží vyzdvihnout zvláště variabilitu sedadel druhé a třetí řady, která jsou ergonomicky zdařilá, pohodlná, lze je posouvat po celé délce vozu, měnit sklon opěradel a lze je jednoduše přetočit do protisměru. Konferenční uspořádání se skutečně hodí na delší cesty pro manažery, kteří potřebují pracovat i během jízdy. Je příjemné, že v této konfiguraci lze využít pět míst, kde si cestující mohou ovlivňovat teplotu topení, klimatizaci nebo hlasitost poslechu hudby.

Pochvalu zaslouží také vznětový motor. Výkon 150 kW je pro takto robustní a těžké auto velmi příjemný, nabízí slušný zátah od nízkých otáček a přitom všem i nízkou spotřebu. Po okresních silnicích lze jezdit do osmi litrů. Přitom není potřeba se nějak courat,“ chválí Monika Marešová dvojitě přeplňovaný motor verze 30 Edition. „Hluk vozu je i při vyšších rychlostech zcela minimální, v zimě řidič ocení pohon 4x4. Sedmistupňová automatická převodovka DSG řadí neznatelně a přispívá k dobré pohodě při cestách. Volkswagen Multivan je velmi příjemné auto ve stylu MPV, cena takto vybavené verze je ale vysoká a tak ji částečně kompenzují alespoň vysoké zůstatkové hodnoty. Multivana bychom v naší společnosti užili, protože nás často navštěvují vrcholoví manažeři z Německa, pro které jezdíme i s vedením na letiště. Po čas jízdy většinou chtějí pracovat, a tak by bylo možné uspořádat mítink přímo ve voze, což ostatně naši vedoucí pracovníci i požadují,“ dodává Monika Marešová.

Chcete se zúčastnit testování? Zaregistrujte se.
Z došlých registrací vybereme řidiče, kteří budou moci nejnovější modely týden testovat. V dohodnutém čase vám vůz dovezeme až do firmy a v pondělí zase odvezeme. K dispozici budete mít plnou nádrž paliva.
 

O vozovém parku společnosti

Monika Marešová se vyjádřila i k firemním automobilům. „V našem vozovém parku výrazně převažují osobní automobily, kterých je nyní 89. Dalších pět vozidel je užitkových. Poolová auta máme převážně značky Škoda Octavia, užitkové vozy od VW a Fiatu a máme je ve vlastnictví. Manažerská vozidla financujeme formou operativního leasingu. Tato vozidla jsou už rozmanitějších značek – záleží na výběru manažera. Jsou to převážně vozy značek Audi, BMW, Volvo, VW.

Pro naše vozidla využíváme GPS systém sledování, abychom věděli, kde se vůz pohybuje a kdy bude k dispozici, a používáme ho i pro tvorbu knihy jízd. Díky pravidelnému školení řidičů a vzájemné kontrole se naši řidiči ke svěřeným vozům chovají velice dobře.“

Monice Marešové se osobně líbí především auta značky BMW a z novinek ji v loňském roce svou elegancí, zpracováním interiéru i poskytovaným pohodlím nejvíce zaujalo nové Volvo XC90.

 

O společnosti Bosch Diesel

Společnost Bosch Diesel zaměstnává na 4400 lidí, a patří tak k největším zaměstnavatelům a investorům v kraji Vysočina. Vyrábí v Jihlavě ve třech výrobních závodech komponenty pro dieselový vstřikovací systém Common Rail. K hlavním výrobkům patří dieselová vysokotlaká vstřikovací čerpadla, vysokotlaké zásobníky (raily) a tlakové regulační ventily. Bosch Diesel dodává své výrobky více než 30 předním světovým výrobcům automobilů. „Výrobky společnosti musejí proto splňovat i ta nejpřísnější a nejnáročnější kritéria kvality. Všechna vozidla v našem vozovém parku jsou tudíž samozřejmě dieselová,“ uzavírá Monika Marešová.