Zákony

Přehled úseků s povinnou zimní výbavou

Dne 1. listopadu začíná na českých silnicích zima. Alespoň tak to přepokládá Zákon o provozu na pozemních komunikacích, který ukládá řidičům na vyhrazených úsecích mít obuty zimní pneumatiky.

Přehled úseků s povinnou zimní výbavou

Osoba blízká bude minulostí?

Neustálé výmluvy řidičů při spáchaných dopravních přestupcích na osobu blízkou znatelně odlehčují státní kasu. Předpokládá se, že stát ročně přijde na pokutách až o 600 milionů korun.

Osoba blízká bude minulostí?

Po dálnici D1 pouze se zimními pneumatikami

S konečnou platností je rozhodnuto, že značka „Zimní výbava"  bude přikazovat zimní pneumatiky na téměř celé dálnici D1 mezi Prahou a Brnem. Konkrétně je to v úseku od Mirošovic až po Kývalku. Toto opatření Ministerstva dopravy je však pouze provizorní.

Po dálnici D1 pouze se zimními pneumatikami

Nové značení pneumatik

Ve vztahu k vyšší bezpečnosti, ale i kvůli jednotnějšímu a srozumitelnějšímu značení bylo od začátku letošního roku Evropskou komisí rozhodnuto o povinném značení pneumatik.

Nové značení pneumatik

Legální ochrana před pokutami

Zařízení Mini Coyote v rámci Evropy varuje před stacionárními, úsekovými i mobilními policejními radary. Zařízení také dokáže s předstihem upozornit na semafory vybavené kamerovým systémem pro monitorování jízdy na červenou. Najevo to dává vydatnou zvukovou výstrahou a příslušným nápisem na displeji.

Legální ochrana před pokutami

Jak se chránit před pokutami?

Proti překračování rychlosti policisté stále více bojují. Řidiči se logicky brání a kupují si nejrůznější prostředky. V některých státech jsou antiradary zakázány a jsou za ně přísné postihy. Přesto existuje takový, který je v evropských státech legální.

Jak se chránit před pokutami?
1 2 10 11 12 13 14 15 16 18

Magazín:

01/2019

Obsah č. 01/2019:

  • Fleet Derby-Flotila Roku
  • Registrace nových vozů
  • Emisní limity
  • Problematika GDPR
  • Změny bodového systému
  • Testy

+Objednat předplatné

> Mediaplán 2019