Bezpečnost

Seat Arona získal 5* v testech Euro NCAP

>Mario Rychtera Mario Rychtera
13 listopadu, 2017

Dosažení pěti hvězdiček v prestižních a nezávislých testech bezpečnosti Euro NCAP je nyní náročnější, protože v poslední době došlo k jejich výraznému zpřísnění. Například pro spolehlivé testování ochrany dětí se při nárazových testech používají figuríny, které simulují děti ve stáří od 6 do 10 let. Náročnější jsou také čelní nárazové zkoušky nebo test bočního nárazu do sloupu pod úhlem 75 stupňů. Kromě uvedených kritérií se zvětšil rozsah druhů figurín, používaných v těchto testech. Díky jejich optimalizovanému senzorovému vybavení a anatomické stavbě je možné simulovat podmínky reálných nehod s ještě lepší věrností.

 Nový Seat Arona dosáhl vynikajících výsledků v každé oblasti bezpečnostních testů Euro NCAP, a to zejména v oblastech ochrany cestujících a chodců. Výjimečné jsou rovněž asistenční systémy modelu Arona. V této oblasti si zvláštní zmínku zaslouží především efektivita funkce autonomního nouzového brzdění a systému Front Assist. Použitím radarové techniky společně s nejnovějšími verzemi systémů ABS a ESC dokáže vůz detekovat nejen ostatní vozidla, ale i chodce, a reagovat na ně. V případě potřeby dokáže vůz zabrzdit nejbezpečnějším a nejrychlejším způsobem.

Kompaktní SUV je nyní vybaveno bezpečnostními pásy s předpínači a omezovači síly na sedadlech vpředu i vzadu. Předpínače přitahují bezpečnostní pás, aby v okamžiku nárazu těsně přiléhal k tělu sedící osoby v oblastech trupu a pánve, čímž je zaručena nejlepší možná ochrana pro dospělé cestující i děti. SEAT Arona má ve své sériové výbavě úchyty Isofix a Top Tether na zadních sedadlech, omezovač rychlosti jízdy, třetí opěrku hlavy vzadu, systém pro upozorňování na nepřipnutý bezpečnostní pás na všech sedadlech a šest airbagů. 

V nabídce výbavy pro tento model dále nechybí sériově dodávaný asistent pro rozjezd do kopce, automatické ovládání světlometů, multikolizní brzda, systém pro sledování tlaku v pneumatikách a funkce pro denní svícení. Na přání jsou k dispozici další systémy, jako například adaptivní tempomat, funkce pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, asistent pro sledování slepého úhlu a parkovací asistent pro podélná i kolmá parkovací místa.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit