Ekologie

Kia XCeed dostala hybridní pohon

>admin admin
20 března, 2020

Dle původních předpokladů měnla ve druhém kvartálu tohoto roku dorazit k zákazníkům Plug-in hybridní verze crossoveru XCeed. Zařazení nového elektrifikovaného modelu následuje jen několik měsíců po modelu Ceed Sportswagon PHEV. Příchodem těchto modelů přináší Kia elektrifikovaný pohon poprvé do segmentu kompaktních rodinných aut.

Plug-in hybridní modely Kia XCeed a Ceed Sportswagon se vyrábějí v jediném evropském výrobním závodě značky Kia, ve slovenské Tepličke nad Váhom. Na tyto modely se vztahuje 7letá tovární záruka Kia s omezením na 150 tis. km již ve standardu, rozšířená i na velkokapacitní akumulátor a novou hnací soustavu.

Kia XCeed PHEV a Ceed Sportswagon PHEV nabízejí alternativu ke konvenčním motorům. Nové hnací ústrojí spojuje 8,9 kWh lithium-iont polymerový akumulátor, 44,5 kW elektromotor a úsporný čtyřválec 1,6 litru GDI s přímým vstřikováním paliva. Celkový systémový výkon a točivý moment činí 141 k resp. 265 Nm. Ceed Sportswagon Plug-in hybrid je schopný ujet s nulovými emisemi až 60 kilometrů na jedno nabití baterie, zatímco XCeed Plug-in hybrid je schopný urazit v čistě elektrickém režimu až 58 kilometrů.

Oba modely jsou vybavené novým virtuálním zvukovým systémem motoru. Jde o zvukový výstražný systém, který se aktivuje pouze v elektrickém režimu při nízkých otáčkách a také při couvání. Systém generuje zvuky, aby spolehlivě informoval chodce o přítomnosti vozidla a zvýšil tak jejich bezpečnost.

Model Kia XCeed PHEV se na evropských trzích včetně České republiky objeví v druhém kvartálu roku 2020. 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit