Ekologie

V Brně se rozjede provoz elektrických skútrů

>admin admin
25 března, 2020

Škoda Auto DigiLab a Město Brno se dohodly na široké spolupráci na projektech trvale udržitelné mobility. V memorandu o porozumění uvádí hned první konkrétní krok: úspěšná služba sdílených elektrických skútrů BeRider se rozšíří i do Brna. V rámci tohoto partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem chtějí město Brno a Škoda Auto DigiLab iniciovat i další smart city projekty služeb mobility. Účelem je dále zlepšovat kvalitu veřejného prostoru a rozšířit možnosti pro budoucí projekty šetrné, ekologické, multimodální a efektivní dopravy po městě.

Memorandum o porozumění podepsala brněnská primátorka Markéta Vaňková a Jarmila Plachá, ředitelka Škoda Auto DigiLab. Na nádvoří radnice v tu chvíli stály dva zelené skútry BeRider, aby symbolizovaly služby udržitelné mobility, které jsou hlavní náplní memoranda. Spuštění brněnské flotily až 250 čistě elektrických skútrů se předpokládá v brzkém časovém horizontu. 

Start služby BeRider v Brně tak je pouze prvním krokem nové spolupráce: Partneři chtějí budovat multimodální systémy městské dopravy, zejména za pomoci digitálních řešení, a podporovat udržitelnou mobilitu v Brně, která uleví městu od zátěže způsobené individuální automobilovou dopravou. Elektromobilita v tom hraje ústřední roli. Tímto způsobem Škoda Auto DigiLab podporuje město při realizaci jeho smart city strategie a vyvíjí nová řešení a služby mobility pro obyvatele, studenty a návštěvníky jihomoravské metropole. 

Brno je sídlem vysokých škol, technologických společností, mezinárodních startupů a výzkumných center. Jihomoravská metropole je mimořádně atraktivní pro studenty, což z města dělá mladé a moderní město s velkým zájmem o nové trendy. Partneři memoranda jsou přesvědčeni, že udržitelná městská mobilita je téma, které lidé v Brně považují za důležité. 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit