Finance

Snižte náklady na provoz novými pneumatikami Brigestone

>Mario Rychtera Mario Rychtera
10 června, 2019

Bridgestone Duravis R002 

Bridgestone uvede na trh nové, mimořádně odolné pneumatiky Duravis R002 pro užitková vozidla. Pneumatika Duravis R002 umožní vozovým parkům optimalizovat provozní náklady výrazným snížením nákladů na kilometr díky výjimečně dlouhé životnosti a nízkému valivému odporu, který přispívá k nižší spotřebě paliva. Mezi její přednosti patří také výjimečná adheze na mokru. Nové pneumatiky pro segment univerzálních vozidel jsou k dispozici pro všechny vozové parky, které provozují silniční vozidla.

Snižování nákladů na kilometr

S neustále rostoucími požadavky na dopravce se majitelé a manažeři vozových parků musejí ještě více než dosud zaměřovat na maximalizaci produktivity a minimalizaci provozních nákladů. Nejnovější generace pneumatik Duravis, vyvinutá a testovaná v rozmanitých provozních podmínkách v partnerství se 17 vozovými parky ve 13 zemích, výše uvedené požadavky dokonale splňuje, a má tak všechny předpoklady k tomu, aby co nejlépe sloužila fleetovým zákazníkům.

Duravis R002 nabízí až o 45 % delší životnost než předchůdci a náklady na kilometr snižuje oproti předchůdcům o 15 % (průměr pro vodicí a záběrové pneumatiky i pneumatiky pro návěsy a přívěsy). Nová pneumatika Duravis snižuje nejen náklady, ale také emise CO2 díky optimalizované hospodárnosti

s hodnocením valivého odporu B-C-B (vodicí a záběrové pneumatiky, pneumatiky pro návěsy a přívěsy) na informačním štítku EU.

Univerzální pneumatiky Duravis R002 jsou určeny pro všechny druhy silničních užitkových vozidel, používaných k nejrůznějším účelům od dálničního provozu až po regionální silnice. Pneumatika Duravis R002 se vyznačuje vynikající úrovní provozních vlastností ve všech povětrnostních podmínkách od jara až do zimy, což potvrzuje adheze na mokru s nejlepším hodnocením A ve třídě (vodicí pneumatiky) a označení 3PSFM (symbol horského štítu a sněhové vločky) a M+S (vodicí a záběrové pneumatiky i pneumatiky pro návěsy a přívěsy), dokládající způsobilost k zimnímu provozu.

Pneumatika pro budoucnost logistiky

Stejně jako všechny nové pneumatiky Bridgestone pro nákladní vozidla a autobusy budou i pneumatiky Duravis R002 dodávány se systémem elektronického značení RFID (Radio-Frequency IDentification). RFID usnadňuje fleetovým zákazníkům sledování stavu koster pneumatik, což je důležitý předpoklad pro důslednou optimalizaci celkových nákladů na pneumatiky. Pneumatiky Duravis R002 se systémem RFID jsou ve všech ohledech kompatibilní s nabídkou služeb Total Tyre Care, které umožňují individualizovanou správu a údržbu pneumatik se značnými přínosy pro provozovatele vozových parků.

Od září 2019 budou k dispozici čtyři nejžádanější rozměry pneumatiky Duravis R002. V roce 2020 bude na trh uvedeno dalších šest rozměrů. Nová pneumatika Duravis R002 nahradí všechny současné produkty pro univerzální užitková vozidla, čímž dojde ke zjednodušení nabídky značky Bridgestone v tomto segmentu trhu.

Nové pneumatiky, vyvinuté a vyráběné v Evropě, profitují z inovativního konceptu dezénu i směsi a zdokonaleného výrobního procesu. Pneumatiky Duravis R002 budou po důkladném procesu homologace dodávány pro prvovýbavu užitkových vozidel předních výrobců, jako je MAN, Scania, Daimler, Volvo, Renault nebo IVECO.

Bridgestone Ecopia H002 

Bridgestone, největší světový výrobce pneumatik a gumárenských produktů, představuje nejnovější generaci hospodárných pneumatik Ecopia. Nové pneumatiky Ecopia H002 s inovativním konceptem dezénu a nově vyvinutou technologií směsi umožňuje vozovým parkům pro dálkovou dopravu snižovat celkové náklady nejvyšší hospodárností ve své třídě – a to bez kompromisů v oblasti životnosti. Také dosahují vynikajících provozních vlastností na mokru a umožňují celoroční provoz, protože splňují evropskou legislativu pro zimní pneumatiky.

Nejlepší ve své třídě, ve všech verzích

Palivo je s 30% podílem na celkových nákladech zdaleka největší položkou provozních nákladů vozových parků pro dálkovou dopravu. A nejen to. Odvětví nákladní dopravy v současnosti čelí také stále přísnějším legislativním požadavkům EU na množství emisí CO2 a významnou roli hraje i bezpečnost silničního provozu, zejména za špatných povětrnostních podmínek. Nejnovější generace pneumatik Ecopia je odpovědí na tyto výzvy každodenního provozu.

Nová pneumatika Ecopia H002, ať se jedná o vodící nebo záběrové pneumatiky či pneumatiky pro návěsy a přívěsy, dosahuje ve všech uvedených verzích nejnižší spotřeby paliva ve své třídě, což potvrzuje hodnocení A na informačním štítku EU. Použitím nových pneumatik Ecopia na všech nápravách tažných i přípojných vozidel by mohl průměrný vozový park pro dálkovou dopravu ušetřit více než 200 000 eur ročně v oblasti nákladů na palivo a snížit emise CO2 o 546 tun ročně.

Nejnovější generace pneumatik Ecopia kromě přínosů v oblasti hospodárnosti také přispívá k bezpečné jízdě nákladních vozidel ve velmi náročných povětrnostních podmínkách a na mokrém povrchu vozovky. Pneumatiky nabízejí nejlepší trakci na mokru ve své třídě, která překonává všechny konkurenty, což svými testy prokázala organizace TÜV SÜD. Nová pneumatika Ecopia obdržela ve verzích pro všechny nápravy tažných i přípojných vozidel rovněž vynikající hodnocení adheze na mokru B na informačním štítku EU.

Nová generace pneumatik Ecopia je však připravena nejen na deštivé počasí, ale i na zimní období, protože je jedinou pneumatikou ve verzích pro všechny nápravy tažných i přípojných vozidel pro dálkovou dopravu s označeními 3PMSF a M+S. Nová řada pneumatik Ecopia splňuje tedy veškeré legislativní požadavky na zimní provoz v celé Evropě. Pro provozovatele vozových parků to znamená vyšší praktičnost a pocit jistoty po celý rok.

Nová generace pneumatik Ecopia obdržela za svou kvalitu a bezpečnost také certifikaci „Tyre Test Mark“ od společnosti TÜV SÜD, a to pro vodicí pneumatiky, záběrové pneumatiky i pneumatiky pro návěsy a přívěsy.

Komplexní přístup společnosti Bridgestone ke snižování spotřeby paliva

Nová pneumatika Ecopia H002 je v současnosti nabízena v rozměrech 315/70 R 22,5; 315/80 R 22,5; 385/55 R 22,5 a 385/65 R 22,5. Produktová řada bude v roce 2019 doplněna také o pneumatiky s profilovým číslem 60, aby pokrývala všechny důležité rozměry pneumatik pro dálkovou dopravu.

Nová řada pneumatik Ecopia je nejnovějším plodem komplexního přístupu společnosti Bridgestone k maximalizaci hospodárnosti fleetových zákazníků. Ecopia H002 umožňuje ve spojení s řadou hospodárných protektorů Bandag FuelTech, systémem Tirematics pro sledování stavu pneumatik a komplexními službami Total Tyre Care pro správu pneumatik ve vozových parcích snižovat provozní náklady při zajištění maximální bezpečnosti.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit