V rámci manažerského testu si vícedenní testování vyzkoušel Miloš Urbanec ze společnosti O2 Czech Republic. Společnost O2 Czech Republic a.s. provozuje flotilu s téměř 1200 vozidly. Kromě osobních automobilů, které dominují, jsou součástí vozového parku také nákladní a speciální vozidla včetně sněžných skútrů, přívěsů nebo mikrorypadel. Většina osobních vozidel je pořizována formou operativního leasingu. Do majetku společnosti jsou nakupována jen některá speciální vozidla.

Miloš Urbanec pozitivně hodnotil především jízdní vlastnosti a jízdní komfort

S téměř osmi miliony provozovaných mobilních a pevných linek je O2 Czech Republic a.s. největším telekomunikačním operátorem na českém trhu. Současně nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v ČR.

Ford Mondeo

Nový Ford Mondeo přináší nové vyspělé technologie, avšak také nebývalou příchuť zámoří, jde totiž o globální model. Něco se z něj vytratilo, jiné naopak přibylo. Mondeo se od svých předchůdců v mnohém liší. Je to především mimořádně pohodlné auto, přitom stále schopné potěšit řidiče i při sportovnějším stylu jízdy.

Ford Mondeo

Evropská verze novinky se však přizpůsobila zdejším podmínkám, má jiné naladění podvozku, rozdílné přeplňované motory a další odlišnosti. Navíc je k dispozici i s karoserií kombi, které Američané nepořídí. Přestože mondeo přišlo do Evropy z amerického kontinentu se zpožděním, vypadá stále velmi moderně a líbivě.

Mondeo se chlubí řadou zcela nových technologií. Jmenujme například unikátní nafukovací zadní bezpečnostní pásy dodávané za příplatek 5100 korun, které při nárazu zvětší svoji plochu ve srovnání s běžným pásem na pětinásobek a zredukují tím případná zranění pasažérů.

Hodnocení manažera

„Test nového mondea bych zhodnotil velmi pozitivně. Má skvělé jízdní vlastnosti s mimořádně vysokou mírou jízdního komfortu. Mondeo má přesné řízení včetně povedené zpětné odezvy od kol do volantu. Vznětový dvoulitr je velmi tichý a zároveň výkonný a pružný. Dlouhodobá průměrná spotřeba paliva se převážně v městském provozu pohybovala okolo 6,4 l/100 km, což je s ohledem na vyšší hmotnost vozidla velmi slušný výsledek.

Ford Mondeo navíc nabízí nevšední, ale zároveň elegantní design, příjemná je nabídka moderních bezpečnostních a asistenčních systémů.

I přesto, že Ford Mondeo nabízí skvělý prožitek z jízdy, vynikající komfort odpružení je pro flotilu naší velikosti z pohledu nákladovosti a nabízených užitných vlastností nadhodnocený. Automobily u nás slouží spíš jako pracovní nástroj, kdy je ještě akceptován segment C. Ford Mondeo bych u nás spíš viděl jako benefitní vozidlo, i když auta tohoto typu byla v loňském roce redukována.“

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit