Petr Králíček ze společnosti Philip Morris měl možnost vyzkoušet zcela nové kombi SEAT Leon ST. SEAT navíc prošel naším redakčním testem, který naleznete v prvním vydání magazínu Business Car.

Společnost je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v České republice. Vozový park společnosti tvoří 240 osobních automobilů. Převažuje značka Ford, její zastoupení je téměř 80%. Dále využíváme značky VW, Audi, Volvo a Škoda. „Auta nakupujeme přímo a jsou tedy v našem vlastnictví. Naše rozhodnutí pro tuto variantu je založeno na našem velmi rozvinutém, dokonalém a efektivním vlastním fleet managementu. Také chceme zachovat velmi nadstandardní úroveň služeb pro naše interní zákazníky a podržet si plnou flexibilitu a volnost v rozhodování v celé oblasti správy vozidel. Pravidelně porovnáváme ekonomické parametry nabídek operativního leasingu, ale zatím nepovažujeme pro nás tuto formu z pohledu TCO za ekonomicky výhodnější,“ vysvětluje Petr Králíček, Supervisor Administration & Fleet Services společnosti Philip Morris ČR a.s.

SEAT Leon ST

Výrazný automobil pomáhá společně s ibizou španělské automobilce zpátky na výsluní. K dispozici jsou i verze s pohonem všech kol, brzy přibude hatchback i kombi poháněné zemním plynem. Redakční hodnocení nového leonu naleznete v podrobném testu na straně 20 až 23.

Nového leona hodnotí Petr Králíček jako velmi povedené flotilové auto

Hodnocení flotilového manažera
„Design leonu mě zaujal na první pohled. Sportovně vyhlížející kombi, které se ostře řezanými rysy liší od svých koncernových sourozenců, bude určitě zajímat společnosti, které se chtějí odlišit od masově zastoupených modelů střední třídy. 
Celá ergonomie sezení řidiče je dobře propracovaná, a tak leon uspokojí i emotivně založené řidiče, pro které je auto něčím více, než jen dopravním prostředkem. Zmínit je potřeba i velmi kvalitní měkčené materiály v interiéru a praktičnost. Kombi při sklopených zadních opěradlech nabízí rozměrnou a rovnou ložnou plochu. Testovaný vůz měl navíc diodové světlomety, což je ve třídě rarita.
Benzinový přeplňovaný motor 1.4 TSI se 103 kW potěší výkonem, zvukovým projevem i spotřebou. Ta je ale hodně závislá na jízdním stylu. 
Co se týká jízdních vlastností, ty mě příjemně překvapily. Auto má přesné a strmé řízení, které navíc dobře zprostředkovává kontakt s vozovkou. Podvozek je přiměřeně tuhý, což osobně preferuji. Na dobré i špatné silnici leon i při sportovním stylu jízdy drží ochotně jízdní stopu. Zde musím konstatovat, že tolik diskutovaná kliková zadní náprava se nejevila u tohoto vozu žádným velkým zklamáním. Dále oceňuji přesné řazení, velice příjemným prvkem byl asistent rozjezdu do kopce.
Celkově hodnotím nový Leon ST jako velmi hezký a propracovaný vůz, kombinující praktičnost se sportovním duchem, určený pro emotivní řidiče, kteří nechtějí běžnou konfekci automobilového trhu. Leon ST z hlediska svých užitných vlastností, nabízenou škálou benzinových a hlavně vznětových motorů, a nakonec i z pohledu cen, má reálný potenciál plnit úlohu typického flotilového vozu. Myslím, že má na to, narušit zavedenou hegemonii tradičních flotilových značek.“

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit