4 července 2020
Nepřehlédněte, Novinky

SEAT otevírá v Barceloně showroom jako součást kulturního městského života

>admin admin
09 června, 2020

Budoucí modely SEAT a CUPRA a všechny nové produkty a služby obchodní jednotky Urban Mobility budou navrhovány a vystavovány v centru CASA SEAT, konkrétně ve druhém podlaží budovy, kde bude umístěna koncepční laboratoř CASA SEAT Concept Lab. V ní budou designéři společnosti pracovat na prvních fázích vývoje nových modelů.

V této tajné laboratoři budou rozvíjet nejinovativnější návrhy inspirované světlem a pulzující energií barcelonského životního stylu. Návštěvníci centra CASA SEAT budou podobně překvapeni také inovativními fyzikálními a digitálními zážitky v showroomu v prvním podlaží. Zde budou vystaveny aktuální novinky značek SEAT a CUPRA. Společnost v těchto prostorech bude rovněž propagovat nová řešení pro městskou mobilitu.

Proslulý architekt Carlos Ferrater se ujal se svou architektonickou kanceláří OAB (Office of Architecture in Barcelona) projektu kompletní přestavby budovy, v níž sídlí centrum CASA SEAT. Renovační projekt koncipoval budovu jako místo setkávání a výkladní skříň velkoměsta. V důsledku rozdělení budovy na dvě nezávislé části vznikla nová pasáž z bulváru Paseo de Gracia ke kostelu Pompeia na opačné straně ulice.

Ferraterův projekt považuje centrum CASA SEAT za hlavní místo setkávání ve velkoměstě. Architekt proto vyztužil pilíře na straně do ulice, vytvořil volné prostory v rozích stavby a zaoblil všechny hrany fasády. Výsledkem těchto tří úprav je zaoblená, souvislá fasáda dodávající budově otevřený, jedinečný, vlídný charakter. K tomu přispívají unikátní zvlněná okna s bronzovým potiskem, která také zvyšují průhlednost vnějších stěn budovy. Její charakter a kulturní aktivity tak budou pro všechny kolemjdoucí zřetelně viditelné. CASA SEAT má největší zakřivená skleněná okna ve Španělsku, která se bezesporu stanou vizuální ikonou Barcelony. Celkově je CASA SEAT moderní reinterpretací charakteristických budov v barcelonské čtvrti Eixample. A je budovou, jež oslavuje historii barcelonské urbanistiky, ale současně ji také promítá do budoucnosti.

 Interiérový design s duchem domova

“Užívejte si prostoru, jako by patřil vám” – tak zní poselství, které se interiérovým designem centra CASA SEAT snažilo vyjádřit studio Lázaro Rosa-Violán. Toto útulné místo ukazuje spojení společnosti SEAT s Barcelonou jako otevřeným, moderním, kreativním a inspirujícím velkoměstem a jejími odlišnými hodnotami.

 

Lázaro Rosa-Violán navrhl se svým studiem interiérový design, jehož dominantním prvkem je široká paleta vzrušujících odstínů: výrazně rezavé barvy, světle zelené a modré. Díky tomu jsou vnitřní prostory dynamické a útulné. Tato intenzita barev umožňuje také zvýraznit kvalitu materiálů z místních zdrojů včetně mikrocementu s různou zrnitostí ve všech čtyřech podlažích a dřevěných prvků, jež poskytují centru CASA SEAT moderní a přívětivý charakter.

Hlavní kouzlo vnitřních prostorů spočívá v jejich světle. Na jedné straně proniká dovnitř barcelonské světlo velkou skleněnou fasádou, vybavenou systémem elektricky ovládaných žaluzií, díky nimž je CASA SEAT trvale udržitelnou budovou s minimalizovanými požadavky na klimatizaci. Na druhé straně je interiér zaplavován důmyslně vytvářeným nepřímým světlem z módních a starožitných svítidel. Tím vzniká vřelá, útulná atmosféra. Kombinace obou zdrojů světla posouvá do popředí pozoruhodné prvky vnitřních prostorů. Mezi ně patří odpružené stoličky a nástěnné malby – buď ozdobné, nebo nějakým způsobem související s mechanikou a pohybem. Tím vzniká spojení mezi vnitřním prostředím a automobilovým odvětvím.

Gastronomie Ametller Origin jako důvod pro setkání v CASA SEAT

Součástí CASA SEAT bude také kavárna a restaurace provozovaná gastronomickým podnikem Ametller Origen, který vychází ze středozemní kuchyně připravované především ze sezónních surovin. Restaurace tak bude další atrakcí těchto společenských prostorů díky gastronomické nabídce, která staví do popředí zdravou výživu, trvalou udržitelnost a poměr kvalita/cena. V přízemí naleznou návštěvníci rozlehlou zónu pro rozhovory v příjemném prostředí, v němž mohou obdivovat nejnovější prototypy a koncepční vozy značky SEAT. K dispozici bude také pracovní část, v níž mohou probíhat setkávání nad novými projekty a jejich vývoj ve spolupráci s mladými, nadějnými firmami.

Městská kultura, inovace a talent

CASA SEAT se začlení do kulturního, uměleckého a podnikatelského ekosystému velkoměsta bohatým kalendářem akcí, diskuzí, koncertů a seminářů, jejichž protagonisty budou městská kultura, mobilita, trvalá udržitelnost a technologie.

Do fyzického otevření centra CASA SEAT, budou tyto inovativní a zajímavé akce probíhat online a bude možné je sledovat prostřednictvím webových stránek www.casa.seat. Na nich budou dostupné rovněž záznamy již uskutečněných akcí, například diskuze o vlivu pandemie onemocnění COVID-19 na budoucnost mobility, která proběhla koncem dubna s Johnem Moavenzadehem, ředitelem oddělení městské mobility v Massachusettském technologickém institutu (MIT), nebo digitální setkání, v němž filmová režisérka Isabel Coixetová a architekt Carlos Ferrater hovořili o vztahu mezi kinem a architekturou.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit