7 července 2020
Novinky

Ford se rozhodl bojovat s nedostatkem vyučených mechaniků (VIDEO)

>Mario Rychtera Mario Rychtera
08 července, 2019

Zájem o učňovské školství se v ČR během posledních let ocitl v krizi, a tak logicky ubylo i mladých lidí s čerstvým výučním listem v kapse. Za posledních 15 let se jejich počet snížil téměř o polovinu – navíc i ve dříve velmi atraktivních oborech, jako je například automechanik.

Vyučených automechaniků ubylo v roce 2018 ve srovnání s rokem 2005 celkem 41 % a autoelektrikářů dokonce 71 %. To je (nejen) pro značkové servisy českého Fordu špatná zpráva – servisních zakázek totiž přibývá, ale mechaniků je stále méně.

Práce je dost, mechaniků pomálu

V současné době schází v servisní síti českého Fordu nejméně 25 mechaniků,“ říká Josef Förster z poprodejních služeb Ford Motor Company. „Naprostá většina našich dealerů se teď potýká se skutečností, že jim přibývá servisní práce, ale zároveň stagnuje nebo se i snižuje počet techniků a mechaniků. K tomu, abychom všechny zakázky zvládli vyřídit bez stresu a výrazně zkrátili čekací doby, bychom klidně dokázali ‚uživit‘ i o dalších 40 mechaniků více,“ dodává.

Těm všem dnes značka s modrým oválem ve znaku může nabídnout přitažlivou práci se špičkovými opravárenskými technologiemi a konkurenceschopnou mzdu, stejně jako pravidelné vzdělávání a možnost profesního růstu.

Snaha zaujmout mladé

Aby Ford zaujal potenciální zájemce, rozhodl se připravit speciální klip. Do přípravy videa se zapojil i partner českého Fordu, soutěžní jezdec Martin Prokop. Ten se značkou spojil značnou část své kariéry, ať už v mistrovství světa v rallye nebo v dálkových soutěžích a v Rallye Dakar, kde letos s Fordem Raptor vybojoval šesté místo v kategorii osobních automobilů. „Značka Ford mě nikdy nezklamala,“ říká český závodník ve videu.

Společnost zvolila tuto netradiční formu náboru poptávaných profesí kvůli nárůstu počtu zakázek ve své autorizované servisní síti, která v současnosti představuje 62 dealerství s celorepublikovým pokrytím.

K nárůstu počtu zakázek vede jak vysoká kvalita prováděného servisu, průběžně oceňovaná našimi zákazníky, ale i množství nových inovativních produktů, které se v současnosti na servisech zavádějí.

Jedním z nich je projekt „Video Check“, kdy zákazník získává videonahrávku o stavu svého vozidla v případě dodatečné opravy. Zavedené projekty jako Program 5+ pro majitele starších vozidel a Motorcraft servis, určený pro opravy vozidel s ekonomickou řadou dílů, znamenají jen završení úspěchu autorizované servisní sítě Ford. Vysoká technická úroveň pracovníků servisních služeb a nejmodernější technologie jsou vynikající pobídkou pro rozhodnutí pracovat pro dealerství Ford. Vždyť celkový vozový park značky Ford čítá více než 400 tisíc vozidel!

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit