7 července 2020
Novinky

Hyundai dnes spustil výrobu nové i30

>admin admin
25 května, 2020

Automobilka Hyundai oznámila, že dnes bude v jejím evropském výrobním závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) zahájena výroba nového modelu Hyundai i30.

Nový Hyundai i30 je nejnovější generací vozu, který značku zastupuje v segmentu C, a je dostupný jako Hatchback, Fastback a kombi. Od jeho uvedení na trh v roce 2007 prodal Hyundai v Evropě více než milion kusů i30. Model i30 byl první vůz značky Hyundai, který nesl předponu „i“. Byl to také první vůz, který nošovický závod HMMC vyrobil, když v listopadu 2008 zahajoval sériovou výrobu.

Osvěžené tvary

Širší masku chladiče zdobí výrazně trojrozměrná mřížka obklopená štíhlejšími světlomety, na přání s technikou LED a víceohniskovými optickými vložkami. LED světla pro denní svícení mají charakteristický tvaru do V.
Pětidveřová verze i30 je vzadu vylepšena novým designem nárazníku, který optimalizuje aerodynamické vlastnosti. Zadní sdružené svítilny LED vytvářejí svým tvarem do V efekt symetrie mezi přídí a zádí.
Nový model i30 je nyní k dispozici s nově navrženými 16“ nebo 17“ koly z lehké slitiny broušenými diamantem, která završují siluetu nového modelu i30.

N Line pro všechny

Dynamický stupeň výbavy N Line, inspirovaný motoristickým sportem, podstoupil komplexní modernizaci designu karosářských verzí i30 hatchback a Fastback. Nyní se však poprvé dodává i pro nový model i30 kombi. To znamená, že všechny tři karosářské verze modelové řady i30 bude možné objednávat se stupněm výbavy N Line.

Nový model i30 N Line má odvážný nový design s ještě sportovnějším vzhledem. Příď nového modelu i30 N Line má širší centrální masku chladiče, nové světlomety a specifický design. Mřížka spodního otvoru pro přívod vzduchu je inspirována designem proudových motorů letadel a má nyní větší rozměry, takže dominuje celému nárazníku. Krajní otvory jsou vybaveny specifickými aerodynamickými prvky, které vylepšují aerodynamické vlastnosti.


Zcela nový design zadního nárazníku zdůrazňuje dynamický charakter verze N Line. Široký difuzor potvrzuje sportovní zaměření vozu a dodává zádi pozoruhodný vzhled, zatímco přemístěné mlhové světlomety posouvají vizuální těžiště blíž k vozovce.


Nový model i30 N Line je vybaven 17“ nebo 18“ koly s novým designem, který zvyšuje emotivní náboj a evokuje rychlost dokonce i u stojícího vozu. To přispívá k moderní siluetě plné pohybu.


Modely i30 N Line hatchback a Fastback mají navíc optimalizované nastavení podvozku a řízení v kombinaci s motory 1.5 T-GDi 160 k a 1.6 CRDi 136 k pro ještě dynamičtější jízdu.

Tři nové barvy karoserie


Nový model i30 je nabízen se třemi novými barvami karoserie: Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red. Z dosavadních barev zůstává v nabídce šest odstínů: Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey.

Více barev pro interiér

Design interiéru nového modelu i30 byl modernizován například výdechy ventilační soustavy v ušlechtilejším, moderním designu.
Nabídku barev pro interiér, která přebírá dosavadní černou, rozšířily tři nové odstíny: šedá Pewter Gray, hnědá Ebony Brown a světle šedá Charcoal Gray. Sedadla mohou být čalouněna látkou, kůží nebo kombinací obou materiálů. Celkem je k dispozici osm variant.

Rozšířená konektivita


Nový model i30 disponuje nejmodernější konektivitou. Nový 7“ digitální panel přístrojů a nový 10,25“ dotykový displej navigačního systému umožňují modernější a individuálnější zážitky z cestování automobilem. Systém je také zcela kompatibilní s uživatelskými rozhraními Android Auto a Apple Car Play. Od léta 2020 budou tyto funkce pro připojení mobilního telefonu k informačnímu a zábavnímu systému vozidla fungovat i bez kabelu. Již nyní nabízí nová modelová řada i30 bezkabelové nabíjení telefonu.


Telematický systém Bluelink 


Nový model i30 je poprvé nabízen s komplexní technologií Hyundai Bluelink. Hyundai nabízí prostřednictvím telematického systému Bluelink široký sortiment služeb síťově propojeného automobilu, jež poskytují zákazníkům významné benefity, ať se jedná o získávání informací v reálném čase nebo ovládání funkcí vozidla na dálku prostřednictvím aplikace. Zákazníci značky Hyundai mají v reálném čase přístup k datům, jakými jsou dopravní zpravodajství, informace o parkovacích místech nebo informace o místních čerpacích stanicích, včetně cen paliv. Součástí systému Bluelink je také uživatelská aplikace, která řidiče podporuje v mnoha provozních situacích.


Zákazníci, kteří si vůz objednají s navigačním systémem, obdrží zdarma pětileté předplatné pro využívání systému Bluelink a služeb Hyundai LIVE Services.
Služby Bluelink a Hyundai LIVE Service:
• Služby Hyundai LIVE Services: Informace o dopravě v reálném čase, zajišťované společností TomTom, o čerpacích stanicích/parkovacích místech (s cenami), úsecích s měřením rychlosti jízdy a aktuální předpovědi počasí
• Hlasové ovládání online: Výkonný systém pro rozpoznávání hlasových povelů používá připojení k internetu (cloudu) a rozumí hovorové řeči
• Služby aplikace Bluelink:

Vyhledat můj vůz: Řidiči si mohou snadno vyhledat svůj vůz v neznámém prostředí
Služby dálkového přístupu: Řidiči si mohou na dálku uzamknout svůj vůz
Odeslat do vozu (zajímavé cíle): Vyhledání zajímavých cílů v okolí a odeslání výsledků do navigačního systému vozu
Zabezpečení: Upozornění na spuštění alarmu vozidla
Údržba: Získávání přehledů o stavu vozidla (např. o tlaku v pneumatikách), provozní informace

Vysoká úroveň bezpečí


Hodnotu nového modelu i30 zvyšuje vylepšený soubor vyspělých bezpečnostních systémů Hyundai SmartSense, který zvyšuje bezpečnost a komfort na ještě vyšší úroveň. Asistent řízení v jízdním pruhu automaticky zasahuje do řízení, aby vozidlo jelo uprostřed svého jízdního pruhu. Asistent pro odvrácení kolize při couvání dokáže aktivovat brzdy, aby zabránil kolizi při couvání. Nováčkem ve výbavě modelu i30 je také systém LVDA, který upozorňuje řidiče, že se vozidlo vpředu rozjelo, například při čekání na semaforech, pokud včas nereaguje.


Asistent pro sledování slepého úhlu vzadu, byl vylepšen. BSD upozorňuje řidiče na vozidla v oblasti jeho slepého úhlu. Tato funkce je nyní doplněna aktivním asistentem schopným aktivovat brzdy, aby se zabránilo nehodě. Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu byl optimalizován, aby rozpoznával také cyklisty na silnici.


Stejně jako dosavadní verze modelu i30 je i nová modelová řada i30 vybavena systémem FCA s funkcí detekce chodců, asistentem pro rozpoznávání únavy řidiče, asistentem dálkových světel, inteligentním asistentem pro rozpoznávání rychlostních limitů a asistentem pro jízdu v jízdním pruhu.

Novinkou ve výbavě modelu i30 je také funkce eCall, která automaticky kontaktuje záchranné služby po aktivaci airbagů. Všechny uvedené nové funkce a systémy posouvají bezpečnost vozů Hyundai na ještě vyšší úroveň, a tím upevňují důvěru zákazníků. Nový model i30 je v neposlední řadě nabízen s pětiletou zárukou bez omezení ujetých kilometrů, která poskytuje ještě větší pocit jistoty.

Premiéra hybridní techniky


Nová modelová řada i30 přichází na trh s vylepšenou nabídkou motorů poskytující zákazníkům ještě větší rozmanitost výběru. Pro základní verzi představil Hyundai nově vyvinutý zážehový motor 1,5 litru s dvojitým nepřímým vstřikováním a výkonem 110 k, který se dodává s 6stupňovou manuální převodovkou. Zážehový motor T-GDI 1,0 litru s výkonem 120 k bude k dispozici také s novou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou, která doplní již dříve nabízenou 6stupňovou manuální převodovku.

Další novinkou je částečně hybridní pohon s napětím 48 V ve spojení s motorem 1.0 T-GDI o výkonu 120 k. Hybridní technika zvyšuje hospodárnost a poprvé je kombinována s 6stupňovou inteligentní manuální převodovkou.


Převodovka iMT odpojuje spalovací motor po uvolnění pedálu plynu. To umožňuje vozidlu vstoupit do dvou možných úrovní jízdy na neutrál v závislosti na podmínkách. Při první úrovni je motor na volnoběh. U druhé úrovně je motor dočasně vypnut, aby se ušetřilo ještě více paliva. Zákazníci, kteří dávají přednost automatizovanému řazení, si mohou 48V částečně hybridní pohon objednat i ve spojení se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou.


Od předchůdce byl převzat vznětový motor 1.6 CRDi o výkonu 115 k, nabízený s 6stupňovou manuální převodovkou nebo se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou. Turbodiesel 1.6 CRDi o výkonu 136 k je nyní standardně vybaven 48V částečně hybridním systémem. Zákazníci jej mohou kombinovat s 6stupňovou inteligentní manuální převodovkou nebo se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou.


Na vrcholu modelové řady stojí nový motor 1.5 T-GDI vyladěný na 160 k, který standardně spolupracuje s 48V částečně hybridním systémem. I v případě tohoto poháněcího ústrojí si zákazník může vybrat mezi 6stupňovou inteligentní manuální převodovkou a 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit