Novinky

Nový Citroën C3 podtrhuje své silné stránky

>admin admin
12 února, 2020

S téměř 4,5 miliony vozy prodanými od jeho uvedení na trh je Citroën C3 bestselerem modelové řady značky, který na konci prosince 2019 figuroval v segmentu B v evropské top 5 a byl 3. nejprodávanějším vozem ve Francii. Nový Citroën C3 pokračuje v tomto velmi konkurenčním segmentu v ofenzivě a posiluje svůj jedinečný design, osobnost plnou barev a komfort, který je pro vozy Citroën typický. Tento vůz dal v roce 2016 značce nový impuls a od té doby přilákal po celém světě více než 750 000 zákazníků. Je spojen s úspěšným sloganem „Inspired by You“ a svou expanzi hodlá nasměrovat nyní na kreativní optimistické mladé obyvatele měst a předměstí, jež jsou v neustálém pohybu.

Nový Citroën C3, který má výrazný styl a v poměrně stereotypním segmentu nabízí jedinečný tvar, dál mění zažité principy trhu. K odvážnému stylu nové přední masky, u které se poprvé objevuje nový podpis značky inspirovaný koncepčním vozem CXperience, se přidávají i nové LED světlomety, nová litá kola 16″ a 17″ a nové prvky Airbump pro robustnější vzhled.

Nabídku individualizace nové C3 nyní tvoří 97 kombinací, zejména nové odstíny karoserie (Červená Elixir a Spring Blue), nové Color Packy, nové odstíny střechy a nové prostředí interiéru (teplejší Techwood a dynamičtější Emeraude).

Sedadla jako z obýváku

Program individualizace se objevuje i v kabině Nové C3, kde na posádku čeká klidná atmosféra a několik odkazů na showroomy Maison Citroën (styl Techwood) nebo na svět skandinávského nábytku. Nová C3 nabízí vedle standardního stylu zdůrazňujícího čistý vkusný vzhled i 2 nové styly, které jsou k dispozici za příplatek. Jeden je útulný a elegantní, druhý dynamičtější.

Kabina Nové C3 je nyní luxusnější, cestující se v ní cítí jako v bavlnce. Z propracované palubní desky čiší díky zpracování a použitým barvám a materiálům, ladícím s dveřmi a sedadly, pocit tepla a soudržného celku.

Styl Emeraude: dynamičtější styl využívající kontrast mezi tmavými barvami a prvky v odstínu Emeraude. Sedadla jsou potažená 3D látkou dynamického vzhledu, palubní deska je opatřena černým pásem z umělé kůže TEP. Lišta kolem palubní desky a barevné textilní prvky dodávají celku bezprecedentní vizuální kontinuitu.

Styl Techwood: luxusní styl s kvalitními, dokonale zpracovanými měkkými materiály. Spojení elegantního pásu v barvě světlého dřeva na palubní desce (jejíž technický rastr odkazuje na koncepční vůz CXperience) a světlého čalounění v horní části sedadel (textilní pás inspirovaný vzhledem dekoru palubní desky s prošitím) dodává interiéru vozu eleganci a útulnost.

Obzvlášť velká péče byla věnována pohodlným širokým sedadlům, díky nimž získal komfort zcela nový rozměr. Velká sedadla zajišťují větší komfort, a to jak vizuální, tak z hlediska držení těla, se speciálním polstrováním grafického vzhledu a oporou bederní páteře. Široká sedadla jsou výškově nastavitelná. Subjektivní dojem komfortu je zřejmý již od prvního kontaktu, použitá pěna byla na povrchu zesílená (ze 2 na 15 mm) pro dokonalou měkkost. Designéři vyslechli své zákazníky a opatřili novou C3 loketní opěrkou řidiče pro větší pohodlí.

C3 nabízí důvtipnou středovou odkládací přihrádku, díky níž se uvolnilo maximum prostoru vepředu, doplňuje ji velká odkládací přihrádka před sedadlem spolujezdce (6,25 l). Chytře zvolená světlá barva vnitřku těchto přihrádek kontrastuje s předměty, které do nich posádka odloží, a je pak snazší je najít. A konečně je tu zavazadlový prostor o objemu 300 l, takže se posádka nemusí nijak omezovat se zavazadly.

Dokonalý přehled o voze i plánované trase

Nová C3 klade důraz na modernost a plynulost používání díky nabídce služeb s připojením na internet: Connect Assist (bezpečnost a asistence), Connect Nav (navigace) a Connect Play (infotainment).

Pro bezpečnost řidiče a posádky je nová C3 vybavena systémem Assistance & SOS. Automatické volání nebo manuální stisknutí tlačítka „Asistance“ umožňuje propojit řidiče se specializovanou asistenční platformou. Connect Assist umožňuje propojení aplikace My Citroën s vozem, a tedy přístup k údajům o voze, jako je dojezd, místo parkování, počet najetých kilometrů, chystaná údržba.

Nová C3 zpřístupňuje použité technologie prostřednictvím dotykového 7″ displeje, z něhož lze intuitivně ovládat všechny funkce. Dotyková navigace Connect Nav může být rovněž ovládaná prostřednictvím systému hlasového ovládání a umožňuje komunikovat s navigací, telefonem a rádiem.

Navigace je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které vám poskytnou informace o dopravě v reálném čase, aby bylo možné co nejlépe plánovat trasu. K dispozici jsou rovněž informace o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, informace o počasí a o vyhledávání místních bodů zájmu.

Uživatelé také ocení možnost upozorňování na nebezpečné úseky, kdy jsou během jízdy vizuálně a akusticky upozorňováni na místa, v nichž je zvýšená možnost nehod a nebezpečí (podle platné legislativy v dané zemi). Sériově nabízená služba je dostupná bezplatně po dobu 3 let.

Technologie Mirror Screen kompatibilní se systémy Apple CarPlay a Android Auto, umožňuje připojit chytrý telefon a replikovat jeho obsah na displej vozu. Řidič tak získává přístup k jeho multimediálnímu obsahu a svůj telefon včetně aplikací může přímo a snadno ovládat přes dotykový displej vozu. Pro zajištění bezpečnosti řidiče jsou přístupné pouze funkce spojené s řízením.

Sdílejte své zážitky

Nová C3 využívá technologii Citroën, v níž se snoubí sdílení a vnitřní klid: ConnectedCAM Citroën. Tato dokonale zabudovaná kamera s připojením na internet, umožňuje fotit a natáčet (až 20 vteřin trvající záběr) věci kolem a sdílet je prostřednictvím bezplatné aplikace ConnectedCAM Citroën, nebo si je uložit do paměti. Kamera nabízí široký úhel záběru (120°), full HD rozlišení, 2 miliony pixelů, GPS a vnitřní paměť 16 GB.  V případě nárazu se automaticky aktivuje záznam a uloží 1,5 minuty záznamu (30 vteřin před/1 minutu po). Tento systém může řidič využít při nehodě jako důkaz.

Možnost i automatické převodovky

Nový Citroën je díky svému průměru otáčení 10,7 m velmi mrštný, měří 399 cm a nabízí optimální kompaktnost pro provoz ve městech. Nabízí 5 dveří a 5 míst, takže je za všech okolnosti praktický. Vůz nabízí skutečné potěšení z jízdy ve městě, současně je velmi vhodný i pro cesty mimo město. Hodí se k jakýmkoliv kratším nebo delším jízdám, pro odvoz dětí za sportem či pro víkendový výlet s přáteli.

Je vybaven výkonnými, účinnými a úspornými motory poslední generace, které splňují emisní normu Euro 6. Nabídku tvoří dvojice benzinových motorů Pure Tech řady 83 a 110 s pětistupňovou a šestistupňovou manuální převodovkou. Výkonnější verze bude mít i možnost šestistupňového automatu EAT6. Dieselové motory zastoupí BlueHDi 100 s pětistupňovým manuálem.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit