ostatni

Premiéra nového Nissanu Qashqai v Ženevě

>Mario Rychtera Mario Rychtera
17 března, 2017

Nissan na autosalonu v Ženevě představil postupné zavádění prvků vize Inteligentní mobility do Evropy. Přestože jako demonstrativní automobil  sloužil při londýnské prezentaci model Leaf, bude autonomní systém jízdy ProPilot poprvé dostupný v modernizovaném modelu Qashqai. Jeho premiéra byla součástí programu autosalonu.

Exteriér o třídu výše

Qashqai je považován za zakladatele segmentu crossoverů, přičemž od jeho první generace, představené v roce 2007, se jej prodalo přes 2,3 milionu kusů. S inovovanou podobou chce automobilka ještě více podtrhnout jeho luxusní a dynamický charakter, což je vidět na výrazně pozměněné přídi. Její hlavní dominantou je maska chladiče do písmene "V" s masivní chromovanou lištou. Po jejich stranách najdeme nově tvarované adaptivní halogenové světlomety s integrovaným LED denním svícením v charakteristickém tvaru bumerangu.

Výrazný světelný podpis najdeme také na zádi. V nabídce barev přibyly dva odstíny, a to modrá Vivid a bronzová Chestnut. Zároveň jsou k vozu dostupné nové designy litých kol ve velikostech 17, 18 a 19".

Co na první pohled vidět není, to jsou technická řešení zaměřená na lepší odhlučnění interiéru pomocí lepších materiálů, nebo silnějšího zadního skla. Podíl na úspěchu má nové zavěšení kol  spolu s upraveným podvozkem. I přes aerodynamické změny dosahuje koeficient odporu vzduchu hodnoty 0,31, což je nejméně v segmentu.

Interiér v novém duchu

Interiér vozu se snaží jít ve stejných stopách jako exteriér. V porovnání s předchůdcem zde najdeme kvalitnější materiály a vyšší stupeň dílenského zpracování. Novinkou je multifunkční volant s plochou spodní hranou a čtyřsměrným ovladačem displeje palubního počítače, umožňující intuitivnější ovládání a zkrácení doby vizuální kontroly přístrojů.

Informační a zábavný systém NissanConnect doplněný o digitální rádio DAB a satelitní navigaci má nyní nové chytré uživatelské rozhraní. Hudební fandové si nově mohou zvolit luxusní zvukový systém BOSE se sedmi reproduktory. V ceníku přibyl nový nejvyšší stupen výbavy Tekna+ zahrnující sedadla potažená kůží Nappa s luxusním trojrozměrným prošíváním na středových panelech.

Technologie vstřícné autonomní jízdě

Qashqai je poprvé vybaven systémem upozornění na provoz za vozidlem. Jeho úkolem je snížení rizika srážky v nízké rychlosti při couvání z parkovacího místa. Součástí výbavy vozu zůstává rozpoznávání dopravních značek, podpora bdělosti řidiče, inteligentní parkovací asistent, inteligentní panoramatický kamerový parkovací systém, sledování mrtvého úhlu a upozornění na vybočení z jízdního pruhu.

V průběhu roku 2017 by měl do nabídky poprvé přijít revoluční systém autonomní jízdy po dálnici v jednom pruhu Pro Pilot. 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit