ostatni

Škoda Kodiaq se stala autem roku 2017 v ČR

>Mario Rychtera Mario Rychtera
16 března, 2017

Domovská automobilka Škoda Auto již potřetí v řadě získala prestižní ocenění v anketě Auto roku. Pro letošní rok se stal výhradním pořadatelem Svaz dovozců automobilů, který nominoval 27 finalistů. Z nich vybírala odborná porota složená ze žurnalistů, přičemž své slovo měla také veřejnost prostřednictvím hlasování na portálu www.autoroku.cz. Jejich preference měly váhu pěti porotců. Nové SUV Škoda Kodiaq vyhrála se 139 body a překonala konkurenci v podobě Volkswagenu Tiguan (92,5 bodů), Volva V90 (77,5 bodů) a na třetím místě skončila Alfa Romo Giulia (63 bodů).

Model Kodiaq je středem pozornosti také na autosalonu v Ženevě, kde ještě mohou návštěvníci vidět jeho nová provedení a to prakticky zaměřenou variantu Scout a stylový Sportline. Edice se odlišují speciálními designovými prvky a jsou k dispozici ve čtyřech motorizacích o výkonech od 150 do 190 koní.

Ze slavnostního večera si automobilka Škoda odnesla také cenu v kategorii Společensky odpovědná firma roku s projektem Škoda Zaměstnanecké sbírky. Jedná se o společný projekt automobilky Škoda s podnikovými Odbory KOVO MB, do něhož se zapojují přímo zaměstnanci. Ti sami navrhují organizace a projekty, které chtějí podporovat. Mají tam možnost kontrolovat využití svých peněz. Touto cestou pomáhají například Centru výcviku psů pro postižené Helppes, Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška nebo neziskové organizaci Život dětem. Cenu za projekt převzal Petr Ondráček, manažer oblasti  sociálního dialogu a sociálních aktivit společnosti Škoda Auto. 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit