ostatni

Škoda zábavně prezentuje moderní systémy svých vozů.

>Mario Rychtera Mario Rychtera
17 března, 2017

Kvůli zajištění maximálního bezpečí, ochrany a komfortu posádky během cestování jsou vozy vybavené celou řadu asistentů. Vyznat se ve velkém množství zkratek a anglických názvů bývá pro řadu klientů obtížné. Automobilka Škoda jim chce pomoci lépe se orientovat v technologiích, které mohou ve svých budoucích vozech využívat. Za tímto účelem publikovala první dva díly ze šestidílného cyklu "Polopatě", kde děti jednoduchým způsobem vysvětlují podstatu pojmů jako Front Assist, nouzová brzda City a podobně.

Díl první 

Řada inteligentních asistenčních systémů umí zabránit nemilým překvapením. Pro modely Škoda jejich nabídka sahá od adaptivního tempomatu (Adaptive Cruise Control) a rozpoznávání dopravních značek (Traffic Sign Recognition) přes tempomat (Cruise Control) a Front Assist s funkcí nouzové brzdy City (City Emergency Brake) až po asistenční systém pro sledování mrtvého úhlu (Blind Spot Detect) a asistenta pro jízdu v jízdních pruzích (Lane Assist).

Díl druhý

Druhý díl se věnuje komfortním technologiím jako je identifikace únavy řidiče nebo systémy osvětlení v podobě dynamického světelného asistenta (Smart Light Assist) včetně adaptivních světlometů.

 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit