30 července 2021

Redakce magazínu Business Car využila uvolnění podmínek pro pořádání kulturních akcí a pro své čtenáře uspořádala první velké školení, tentokrát zaměřené na alternativní pohony. Místem konání se letos stal nádherný barokní zámek Štiřín.

O tom, že alternativní pohony rostou na důležitosti svědčí nejen jejich zvětšující se nabídka, i tržní podíl, ale celkově hojné zastoupení šestnácti značek, které do Štiřína přivezly více jak padesát automobilů. Očekávání předčil také počet registrovaných účastníků, kteří přijížděli už od brzkých ranních hodin. 

Dopoledne patřilo odborným přednáškám, kde se posluchači detailně seznámili s aktuálními trendy a budoucím vývojem alternativních pohonů. Jedním z nejdiskutovanějších témat prezentovaných Markétou Veselou Schauhuberovou ze společnosti Innogy  byla rychlost rozvoje dobíjecí a tankovací sítě, včetně nově zkoumaného Bio CNG paliva. Dalšími velmi zajímavým příspěvky byly přednášky na téma  elektromobility současnosti a  možnosti nabíjení ve firmách, kterou měl Václav Vodrážka a Jiří Galuška. Diskuzi dále podnítil příspěvek Jana Jandečky ze společnosti Fleet Consulting Group věnovaný praktickým zkušenostem s alternativními pohony ve firemních parcích, to vše v kontextu s běžnými motorizacemi. Přednáškový blok zakončila Helena Lindová přednáškou o možnostech revoluční aplikace Superoperator s jejíž pomocí lze ovládat funkce a programy automyčky přímo z vozu. 

Odpoledne probíhalo v čistě praktickém duchu. Hosté si mohli vystavené automobily otestovat na předem vyznačených trasách v okolí Štiřína. K dispozici jim byli hybridní a plug-in hybridní modely, elektromobily i vozy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Třešničkou na dortu  je SUV Hyudai Nexo s vodíkovým pohonem. Jedná se o dychtivě očekávanou novinku, která ještě není dostupná. Naši hosté si ji jako jedni z prvních mohli vyzkoušet a prohlédnout.   

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit