Bezpečnost

Continental dominoval testům pneumatik s novou zimní a celoroční sadou

>Redakce Redakce
01 listopadu, 2022

Pneumatika Continental WinterContact TS 870 se umístila na prvním místě v několika renomovaných testech. Dominanci v testech dalším prvenstvím potvrdila též celoroční pneumatika AllSeason Contact.

Pneumatika Continental WinterContact TS 870 se umístila na prvním místě ve všech testovaných rozměrech v testech zimních pneumatik, které zveřejnily hlavní automobilové kluby v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Švýcarský Touring Club (TCS) ji v obou rozměrech hodnotil jako „velmi doporučenou“, německý ADAC a rakouský Automobilový, motocyklový a turistický klub (ÖAMTC) jí udělily hodnocení 2,1 (215/60 R16) a 2,2 (185/65 R15).

TCS si pochvaloval zejména vyváženost. Pneumatika WinterContact TS 870 byla přesvědčivá na suché i na mokré vozovce, své přednosti však ukázala také na sněhu a ledu, navíc s dobrou energetickou účinností a nízkým opotřebením. ADAC a ÖAMTC dospěly ke srovnatelným výsledkům a zdůraznily bezpečnost v zimních podmínkách a vyváženost na všech površích.

Pomocník při výběru pneumatik

Každoroční testy renomovaných automobilových klubů se berou jako měřítko pro aktuální nabídku zimních pneumatik. Data z průzkumu společnosti Continental Barum s.r.o. ukazují, že téměř 70 % českých řidičů tyto testy sleduje a hledá jejich výsledky na internetu nebo v médiích. Tři kluby tento rok testovaly celkem 33 modelů pneumatik o rozměru 185/65 R15, tedy oblíbený rozměr pro malá vozidla, a 215/60 R16 pro kompaktní třídu (SUV).

Odborníci společnosti Continental pneumatiku WinterContact TS 870 od základu přepracovali. Za tímto účelem byl vyvinut nový dezén běhounu, nová konstrukce a nová směs. V porovnání se svým předchůdcem nabízí WinterContact TS 870 o tři procenta kratší brzdnou dráhu na ledu a o pět procent lepší ovladatelnost na sněhu. Zároveň se o 10 % zvýšil kilometrový proběh a zlepšila se přilnavost na sněhu.

WinterContact TS 870 sklízí úspěchy

Pneumatika WinterContact TS 870 zvítězila také v testu zimních pneumatik britského časopisu Auto Express a zároveň získala nejlepší hodnocení ze všech testovaných pneumatik i v testu zimních pneumatik německého časopisu Auto Zeitung.

WinterContact TS 870, která se vyrábí ve slovenském Púchově, získala nejlepší celkové hodnocení na sněhu a mokré vozovce, dále bodovala nejkratší brzdnou dráhou na sněhu, nejlepším bočním vedením, nejlepším hodnocením aquaplaningu, krátkou brzdnou dráhou na suchu i na mokru a nejlepší přilnavostí v rychlých zatáčkách na mokru.

AllSeasonContact na prvním místě v testu celoročních pneumatik magazínu Gute Fahrt

Celoroční pneumatika AllSeasonContact představuje milník v historii moderních celoročních pneumatik. Až do jejího uvedení na trh se dostupné technologie celoročních pneumatik zaměřovaly buď na letní, nebo na zimní období. Společnost Continental zvolila u modelu AllSeasonContact nový přístup. Díky inovativní kombinaci dezénu, směsi, tvaru a konstrukce pneumatiky představuje vynikající překonání předchozích nedostatků celoročních pneumatik v zimě a na mokré vozovce.

Jistá přilnavost k vozovce a dynamická ovladatelnost na mokrém i suchém povrchu, pohodlná, tichá, s dobrým valivým odporem a dobrým všestranným dezénem při kontaktu se sněhem. Celkově tato pneumatika Continental zůstává jednoznačně největším favoritem mezi pneumatikami AllSeason a zaslouží si ocenění GF.“

Tak zní verdikt testovacích expertů redakce Gute Fahrt pro pneumatiku AllSeasonContact ve dvou předchozích vydáních časopisu. V rozměru 235/55 R 18 testovali sedm celoročních pneumatik. Testovaným vozidlem byl VW Tiguan.

Kromě pneumatiky AllSeasonContact se pouze jedna další pneumatika ukázala jako skutečně univerzální a získala nejvyšší hodnocení „velmi dobrá“. Známka „dobrá“ byla udělena dvakrát. Žádná z ostatních konkurenčních pneumatik nedosáhla vyššího hodnocení než „uspokojivá“.

Pneumatika AllSeasonContact nyní opět potvrzuje loňské vítězství v různých testech celoročních pneumatik 205/55 R 16 H/V (AutoZeitung 19/21) a 225/50 R 17 V/W (AutoBild 40/21).

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit