14. července 2024
ostatni

Závod PSA v Sochaux projde modernizací a bude vyrábět i vůz pro Opel

>Redakce Redakce
01 března, 2017

Rozsáhlý výrobní závod v Sochaux je historickým centrem skupiny PSA. Vzhledem k jeho tradici aktuálně nedisponuje tak efektivní logistikou a moderním zázemím, jak tomu je u nově postavených komplexů, kde se již při projektování využily nové poznatky. Sochaux dnes vyrábí nejdůležitější vozy, jako například model Peugeot 3008 a v budoucnu zde bude probíhat produkce vozu pro automobilku Opel.

 Komplex v Sochaux se rozléhá na ploše o velikosti 200 hektarů a obsahuje 24 km dopravníků, přičemž denně se zde pohybují desítky kamionů přepravujících součástky. Modernizace zde neproběhla již řadu let a novou postupovou lisovací linku Francie neviděla již 20 let. Proto se závod potýká s neefektivní dopravou a není schopen využít svůj potenciál naplno.

S cílem celkové modernizace přichází plán Sochaux 2022, který má výrobnímu závodu pomoci s efektivitou a schopností přizpůsobit se potřebám trhu. Plnění plánu začalo již před 36 měsíci. Výhledově bude instalována postupová lisovací linka schopná vyrábět různé díly z ocele a hliníku. Mimořádně flexibilní zařízení bude umístěno uprostřed továrny, co nejblíže k ostatním budovám. Součástí programu je celková modernizace dopravy mezi linkami, instalace digitálních technologií a nástrojů, logistika typu „full kitting“ a mobilní řídící platformy.

Po dokončení transformace bude závod v Sochaux dokonale moderní součástí výrobní sítě s kapacitou 400 000 vozů ročně, což je víc než průměr za posledních 10 let. Díky moderním zařízením bude dokonale flexibilní, schopen vyrábět až šest různých typů karoserie. 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit