11. června 2024
ostatni

PSA vyvíjí nové víceúčelové vozy pro všechny své značky

>Redakce Redakce
14 února, 2018

Skupina PSA hodlá upevnit své vedoucí postavení v segmentu víceúčelových vozů a dát této nabídce nový rozměr. Přichází proto se třemi modely nové generace určenými pro rozmanité typy zákazníků, které značka oslovuje.

Pro tyto vozy byla vytvořena zcela nová platforma EMP2, která je kompatibilní s podpůrnými prvky řízení nejnovější generace. Na zákazníky tak čeká komplexní nabídka s vysokou úrovní prostornosti, modularity a objemu zavazadlového prostoru na trhu. Pro zajištění maximálního pokrytí potřeb uživatelů budou vozy nabízeny ve dvou délkách, z nichž každá bude k dispozici v pěti a sedmimístné verzi.

Pro design exteriéru těchto nových modelů je typická silueta s vyváženými dynamickými proporcemi, a to díky vysoké krátké kapotě, která přináší moderní vzhled, kompaktnost, robustnost a bezpečnost a zároveň využívá stylové principy specifické pro každou z uvedených značek.

Automobily všech čtyř značek se budou vyrábět v továrnách ve španělském městě Vigoa v Mangualdev Portugalsku. Aby bylo možné vyhovět obchodním ambicím této nové nabídky, vznikne v následujících měsících čtvrtá pracovní směna ve Vigu a třetí v Mangualde. Obě továrny spadající do výrobní divize Pyreneje, která splňuje přísná výkonnostní kritéria skupiny PSA. Díky tomu zde mohla být spuštěna výroba nových modelů v požadovaném množství a kvalitě.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit