Bezpečnost

CUPRA Born patří k nejbezpečnějším modelům segmentu. Potvrdil to výsledek nárazových testů

>Redakce Redakce
11 července, 2022

 Model CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, navázal 5hvězdičkovým hodnocením bezpečnosti na skvělé výsledky ostatních modelů společnosti v testech bezpečnosti realizované nezávislou organizací Euro NCAP.

Pro model CUPRA Born je to významný úspěch. Elektromobil se tak zařadil po bok dalších pětihvězdičkových modelů, CUPRA Formentor a CUPRA Leon. Výsledky aktuálních testů potvrzují, že značka CUPRA dodává svým zákazníkům vozidla, která kombinují sportovní výkony a provozní vlastnosti odpovídající současným požadavkům s maximální úrovní bezpečnosti. Tentokrát však ve 100% elektrickém modelu.

K úspěchu modelu CUPRA Born přispěla široká nabídka bezpečnostních systémů.

Mezi ně patří systém autonomního nouzového brzdění, rozpoznávání dopravních značek, asistent pro částečně automatizovanou jízdu , asistent pro ovládání světlometů a přednárazový bezpečnostní asistent. Bezpečnostní výbava navíc zahrnuje sedm airbagů včetně sériově dodávaného centrálního bočního airbagu vpředu a asistenta pro prevenci čelních kolizí s detekcí vozidel, chodců a cyklistů, asistentem pro řízení v nouzových situacích a asistentem pro průjezd křižovatkou. CUPRA Born disponuje rovněž asistentem pro jízdu v jízdním pruhu a systémem nouzového volání. Z tohoto výčtu je zřejmé, že CUPRA Born patří na trhu mezi vozidla s nejvyšší úrovní bezpečnosti, což potvrzují i výsledky testů podle nejnovější, ještě přísnější metodiky organizace Euro NCAP.

 

Systém Front Assist kromě detekce vozidel, chodců a cyklistů zahrnuje také asistenční funkce pro řízení v nouzových situacích a pro průjezd křižovatkou. Systém Emergency Steering Assist cíleně zasahuje do řízení a brzdové soustavy, aby optimalizoval trajektorii jízdy během vyhýbacího manévru.

Výsledky podrobněji

Výsledky testů bezpečnosti modelu CUPRA Born v jednotlivých oblastech – ochrana dospělých cestujících 93 %, ochrana dětí 89 %, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 73 % a bezpečnostní asistenční systémy 80 % – ukazují, že k vynikajícímu celkovému hodnocení přispěla široká škála vyspělých bezpečnostních systémů.

Značka CUPRA tvrdě pracuje na tom, aby její modely dosahovaly i nadále nejvyššího hodnocení navzdory pokračujícímu zpřísňování testů organizace Euro NCAP. Skutečnost, že se elektromobil CUPRA Born zařadil se svým 5hvězdičkovým hodnocením po bok modelů CUPRA Formentor a CUPRA Leon, dokládá úsilí značky CUPRA dodávat svým zákazníkům vozidla s nejvyšší možnou úrovní bezpečnosti.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit