Bezpečnost

Užitkový premiant od Volkswagenu exceloval v bezpečnostních testech

>Redakce Redakce
16 prosince, 2021

Volkswagen Caddy úspěšně absolvoval aktuální testy bezpečnosti Euro NCAP a získal nejvyšší hodnocení s pěti hvězdičkami. Nezávislé konsorcium Euro NCAP tak dokládá skutečnost, že nový Caddy nabízí ještě vyšší úroveň bezpečnosti než jeho úspěšný a oblíbený předchůdce. Nový Caddy se současně zařadil do skupiny aktuálně nejlépe hodnocených osobních automobilů s mimořádně dobrými výsledky z různých nárazových zkoušek.

Pět hvězd udělených nyní organizací Euro NCAP aktuální páté generaci rodinného MPV značky Volkswagen Užitkové vozy je nejvyšším možným oceněním. Nový Caddy tak získal o jednu hvězdu více než předchozí generace. Nezávislé konsorcium, které uskutečňuje testy pasivní i aktivní bezpečnosti, přitom své požadavky na bezpečnost osobních automobilů v průběhu let neustále zpřísňuje a rozšiřuje.

Pátá generace modelu Caddy, bestselleru s více než třemi miliony prodanými vozy, obdržela poprvé pět hvězd, a patří tak mezi nejlépe hodnocené osobní vozy v roce 2021. 

Model Caddy dosáhl podle výsledků jednotlivých testů Euro NCAP například 84 % v oblasti ochrany dospělých cestujících a 82 % za bezpečnost dětí. Vysokých bodových zisků se dočkaly také bezpečnostní systémy ve výbavě modelu Caddy, a přispěly tak k nejvyššímu hodnocení s pěti hvězdičkami. V oblasti pasivní bezpečnosti pomohly modelu Caddy splnit ještě přísnější požadavky organizace Euro NCAP nové prvky výbavy, jakými jsou hlavové airbagy pro všechny řady sedadel, ať se jedná o dvoumístnou, pětimístnou nebo sedmimístnou verzi, nebo centrální boční airbag, který se při boční kolizi rozvine mezi cestujícími na předních sedadlech, a chrání tak řidiče a spolujezdce vpředu před vzájemným poraněním. Pro model Caddy se navíc dodává bezkabelový systém upozorňování na nepřipnutý bezpečnostní pás, který je díky bezdrátovému přenosu dat plně funkční i u vyjímatelných sedadel.

Základem všestranného modelu Volkswagen Caddy je modulární platforma MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč, která se používá i pro model Golf. Caddy tak může mít ve své výbavě mnoho nových technologií, díky nimž je ještě praktičtější, hospodárnější a suverénnější.

Podrobné výsledky modelu Caddy v testech Euro NCAP naleznete na: Oficiální hodnocení bezpečnosti modelu Volkswagen Caddy 2021 (euroncap.com).

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit