14. července 2024
Český trh, Novinky

Modernizovaná Kia Picanto má už jen málo konkurentů. Na malá model je překvapivě vybavená

>Redakce Redakce
13 května, 2024

Automobilka Kia zveřejnila ceny a specifikace nového modelu Kia Picanto, který byl v poslední době výrazně modernizován. Nová Kia Picanto, jejíž cena začíná na pouhých 319 980 korunách.

 Kia Picanto je tak jedním z posledních vozů v segmentu A na českém trhu.

Segment malých vozů se v Česku za poslední čtyři roky výrazně proměnil. Ještě v roce 2020 si mohli zákazníci vybírat mezi 14 kompaktními modely, v současnosti už má naše Picanto na trhu pouze čtyři konkurenty. Přesto jsme přesvědčeni, že stále existuje dostatečné množství lidí, kteří právě takový vůz hledají,“ uvedl Michal Dolanský, obchodní ředitel Kia Czech.

Cílovou skupinou modelu Picanto jsou především mladší začínající řidiči, kteří hledají svůj první automobil, dále pak řidiči vyžadující druhý vůz do rodiny a z firemních zákazníků zejména rozvážkové služby. Cenová dostupnost modelu, která je pod hranicí 320 tisíc korun, splňuje vysoká kritéria řidičů, hledající kompromis mezi rozměry vozu a moderními technologiemi. 

Výbavy a očekávání trhu

V rámci nejnižší řady Active je Picanto vybaveno 1.0 DPI motorem o výkonu 46 kW (63 k), který je ideální volbou pro motoristy kladoucí nejvyšší důraz na provozní hospodárnost, a pětistupňovou manuální převodovkou. Ve standardní výbavě zákazníci dostanou například přístrojovou desku Supervision s 4,2″ s barevným displejem, integrovanou GPS navigaci s 8″ barevným dotykovým displejem včetně podpory Android Auto/Apple CarPlay a digitálního rádia. Ve výbavě se rovněž nachází airbag řidiče a spolujezdce, boční a záclonové airbagy, tempomat s omezovačem rychlosti, elektronický stabilizační systém, zadní parkovací kamera, elektrické ovládání oken vpředu i vzadu nebo elektrické ovládání zpětných zrcátek s vyhříváním.

Vyšší řada Comfort disponuje stejným motorem jako řada Active. Na výběr je však už buď s pětistupňovou manuální převodovku, kdy cena začíná na 354 980 Kč, nebo za příplatek 25 000 Kč s pětistupňovou automatizovanou manuální převodovkou Kia (AMT).

Výbava řady Comfort zahrnuje v porovnání s Active navíc manuální klimatizaci, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, loketní opěrku předních sedadel, chromové vnitřní kliky dveří, dvojitou podlahu zavazadlového prostoru, systém upozornění na přítomnost osob vzadu (ROA) nebo umělou kůží potažený volant a hlavici řadicí páky. Za příplatek 6 000 Kč je možné nahradit standardní 14″ ocelové disky hliníkovými. Paket Winter pak vyjde na dalších 10 000 Kč.

Největší zájem očekáváme již tradičně právě o výbavovou řadu Comfort s manuální převodovkou. Celkově však věříme ve vyšší poptávku o všechny varianty. Přestože je nový model pouze modernizací, svým vzhledem evokuje spíše zcela novou generaci, za níž stojí progresivní design a bohatá výbava včetně například možnosti vzdálené aktualizace softwaru vozu,“ upřesnil M. Dolanský.

Vrcholem nabídky nového Picanta je sportovněji zaměřené provedení GT-Line, jež se vizuálně od ostatních verzí liší přední partií se zvětšenou tygří maskou chladiče a akcentem na sportovní prvky. Vzadu se nachází sportovní difuzor GT-Line. Pouze tato verze dostane také nová 16“ kola s broušenými povrchy. U interiéru je standardem provedení GT-Line barevný paket černá Glossy, na přání je k dispozici zelený paket Adventurous. Součástí každého barevného paketu jsou vždy specifická sedadla, loketní opěrky, čalounění umělou kůží a barevné lemování výdechů ventilace a voliče převodovky.

Provedení GT-Line se liší i pod kapotou. O pohon se stará benzinový motor DPI o objemu 1,2 litru, který poskytuje výkon 58 kW (79 k). Ve standardní výbavě jsou oproti stupni Comfort navíc zatmavená zadní skla a solární čelní sklo, automatická klimatizace, umělou kůží potažený volant, bezklíčový vstup Smart Key a startovací tlačítko, hlavní světlomety LED spolu se zadními světlomety LED a k tomu denní LED svícení se světelnou lištou. Cena varianty s manuální převodovkou začíná na 454 980 Kč. Automatizovaná manuální převodovka je opět za příplatek 25 000 Kč.

Kia Picanto slaví letos již 20 let na českém trhu a aktuálně uváděný model je již druhým faceliftem 3. generace. Celkově jezdí po tuzemských silnicích již téměř 9 000 těchto vozů.

Stále si můžete dopřát něco navíc

Zájemci o Picanto mohou například volit rovnou z devíti atraktivních odstínů karoserie, z toho čtyři barvy jsou zcela nové: červená Signal, modrá Smoke, modrá Sporty a zelená Adventurous. Zejména u sportovnějšího provedení GT-Line očekáváme zájem nejen mladších zákazníků, ale také zástupců takzvaných bílých límečků, kteří hledají ideální kompaktní vůz do městského provozu,“ uzavřel M. Dolanský. Velkou konkurenční výhodou je podle něj i sedmiletá záruka omezená do 150 tisíc najetých kilometrů, jež je v tom segmentu bezkonkurenčně nejdelší.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit