Ekologie

Peugeot E-Traveller je připraven na komerční i soukromý život. Technikou nepatří jen do města

>Redakce Redakce
15 listopadu, 2023

Nový Peugeot E-Traveller je ideálním společníkem profesionálním zákazníkům, kteří hledají vůz schopný přepravovat větší počet osob a zavazadel. Poskytuje přitom vysokou úroveň komfortu pro všechny cestující bez ohledu na délku trasy.

Novinka je k dispozici ve dvou délkách: standardní (498 cm) a dlouhé (533 cm). Vůz je vysoký pouze 190 cm, což zaručuje vjezd na většinu parkovišť. E-Traveller je určen pro profesionální přepravu osob (hotely, kyvadlová doprava, taxislužba atd.) a v závislosti na verzi nabízí 5 až 9 vysoce komfortních sedadel. Provedení VIP má uspořádání ve stylu obývacího pokoje, se čtyřmi nezávislými sedadly proti sobě a s nadstandardní výbavou (třízónová klimatizace, střešní okno s protisluneční clonou atd.).

Z praktického hlediska potěší posuvná a vyjímatelná sedadla, výklopné stolky ve druhé řadě, zabudované roletky atd. Je také skvělým spojencem pro outdoorové aktivity, a to díky systému Advanced Grip Control s funkcí Hill Assist Descent Control.

K dispozici je rovněž E-Expert Combi s až 9 místy a optimalizovanou praktičností. Je určený především pro každodenní přepravu – spolky, kluby apod. 

Společným znakem všech nových verzí vozu E-Traveller je velkorysý vnitřní prostor, který se díky baterii umístěné pod podlahou nijak nezmenšil. V závislosti na konfiguraci tak může nový E-Traveller převážet až 9 osob, přičemž zavazadlový prostor představuje 1 500 litrů. V případě pětimístné verze se pak jedná o 3 000 litrů. Při 2 nebo 3 osobách na palubě dosahuje objem zavazadlového prostoru až 4 900 litrů. Díky těmto vlastnostem je nový E-Traveller opět o krok dál z hlediska úrovně uživatelské přívětivosti, bezpečnosti a efektivity.

I dodávka může být na pohled zajímavá

E-Traveller přebírá nový vzhled modelové řady Peugeot, zejména design masky chladiče s aktuálním logem značky uprostřed, dále nové full LED světlomety vytvářející ikonický světelný podpis Peugeot ve tvaru 3 drápů a nárazník optimalizovaný z hlediska ochrany a aerodynamiky pro vyšší účinnost. 

Digitální přístrojová deska a velký centrální dotykový displej zaručují bezpečnost a praktičnost při každodenním řízení. Nový volant může být vyhřívaný. Přibylo úložných prostorů, zejména v horní části palubní desky a na středové konzole, a zvětšila se jejich kapacita. Do palubní desky je rovněž zabudován nový praktický a kompaktní ovladač automatické převodovky e-Toggle.

 Sedadla jsou opatřena novou látkou nebo perforovanou kůží a boční panely mají nové obložení v odstínu Liquid Palladium.

Technika osobní třídy

Zcela digitální přístrojový panel s desetipalcovým barevným displejem je součástí standardní výbavy všech verzí E-Traveller. Poskytuje optimalizované a přizpůsobitelné zobrazení základních informací, včetně dat z navigačního systému a údajů týkajících se toku energie a dobíjení.

Nový E-Traveller je standardně vybaven centrálním 10palcovým HD dotykovým displejem pro ovládání audiosystému a online navigace. Pro dokonalý komfort lze pro aktivaci funkcí využít hlasového asistenta „OK Peugeot“.

Široká paleta asistenčních systémů řízení zahrnuje sledování únavy řidiče, snímání dopravních značek, systém udržování vozu v jízdním pruhu, automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a cyklistů, omezovač rychlosti. E-Traveller využívá celou řadu asistenčních systémů řízení, které byly u tohoto nového modelu rozšířeny o adaptivní tempomat. 

Efektivnější a propojenější než kdy dříve

Kompletní, vysoce výkonná modelová řada vozů s elektrickým motorem poskytuje dojezd až 350 km. Nový E-Traveller je opatřen novým, účinnějším elektrickým motorem s maximálním výkonem 100 kW (136 k) a maximálním točivým momentem 260 Nm, který zaručuje optimální výkon od rozjezdu až do nejvyšší rychlosti 130 km/h. K dispozici jsou tři jízdní režimy: Eco pro největší dojezd, Power pro nevyšší výkon při plném zatížení a Normal.

Nabízí výběr ze dvou typů baterií, které splní všechny potřeby. Baterie s kapacitou 50 kWh, která je dokonale přizpůsobená každodennímu městskému a příměstskému provozu, zajišťuje dojezd až 224 km. Náročnější požadavky pak řeší baterie s kapacitou 75 kWh a dojezdem až 350 km1.

 Pro optimalizaci dojezdu je E-Traveller vybaven novým systémem rekuperačního brzdění, který lze aktivovat ve třech různých úrovních rekuperace pomocí ovladačů umístěných za volantem.

 Díky palubní jednofázové nabíječce o výkonu 7,4 kW a třífázové nabíječce o výkonu 11 kW je vůz E-Traveller možno efektivně nabíjet bez ohledu na dostupnou infrastrukturu.

Přibližná doba nabíjení:

  • Pomocí veřejné rychlonabíjecí stanice 100 kW: 38 minut v případě baterie 50 kWh, 45 minut v případě baterie 75 kWh (nabití z 5 na 80 %). 
  • Přes Wall Box 11 kW: plné nabití pomocí palubní nabíječky 11 kW za 4 hodiny 50 minut v případě baterie 50 kWh, 7 hodin 30 minut v případě baterie 75 kWh. 
  • Přes Wall Box 7,4 kW: plné nabití pomocí palubní nabíječky 7,4 kW za 6 hodiny 43 minut v případě baterie 50 kWh, 11 hodin 20 minut v případě baterie 75 kWh.

Multimediální svět

Systém Peugeot i-Connect nabízí díky funkci zrcadlení (Apple CarPlay / Android Auto) komplexní a vysoce pohotovou konektivitu. Technologický zážitek doplňuje systém Peugeot i-Connect Advanced, který je navíc vybaven výkonnou online navigací TomTom. Aktualizace systémů probíhají „over the air“.

Bezdrátová nabíječka telefonů je nyní umístěna na středové konzole v přední části nového modelu E-Traveller. Nový E-Traveller má dvě zásuvky USB-C na palubní desce, dvě zásuvky USB-C na úrovni sedadel druhé řady a dvě zásuvky 12V (v odkládací schránce před sedadlem spolujezdce a v zavazadlovém prostoru).

Aplikace MyPeugeot přináší novým elektrickým užitkovým vozům značky Peugeot nové funkce a služby konektivity. Jde například o  virtuální servisní knížku, odesílání tras připravených předem v telefonu do palubního navigačního systému, nastavení časů nabíjení vozu a ovládání zámků včetně aktivace světel a klaksonu. Na dálku lze také kdykoliv spustit nebo naprogramovat teplotu ve voze a kontrolovat, naprogramovat, spustit nebo odložit nabíjení baterie. 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit