Ekologie

Shell spustil provoz první ultra rychle nabíječky v ČR

>Mario Rychtera Mario Rychtera
13 října, 2020

Společnost Shell Czech Republic a.s. zprovoznila ve spolupráci s provozovatelem ultrarychlých nabíjecích míst IONITY první vysokorychlostní nabíjecí stanici pro elektromobily v České republice na své čerpací stanici Nupaky u Prahy (na dálnici D1). Česká republika je v pořadí třetí zemí ve střední a východní Evropě, kde je na čerpací stanici Shell instalována dobíjecí infrastruktura IONITY umožňující nabíjet výkonem až 350 kW. Společné partnerství mezi společností Shell a sdružením IONITY vyústilo do dnešního dne v instalaci celkem 125 nabíjecích míst na 33 čerpacích stanicích Shell v 8 evropských zemích.

Poté, co byly letos v lednu otevřeny na dálnici M7 u Balatonu v Maďarsku dvě stanice a jedna v květnu ve slovenském Senci u Bratislavy, je Česká republika v pořadí třetí zemí v regionu střední a východní Evropy, kde na čerpací stanici Shell najdou zákazníci ultrarychlá nabíjecí místa IONITY. Technologii, která prozatím předbíhá potřeby českého trhu s elektromobily, vnímá Shell jako důležitý rozvojový impulz.  

Nabíjecí výkon pro elektromobily až 350 kW Výhodou ultrarychlé technologie IONITY na čerpací stanici Shell je maximální výkon každého jednotlivého dobíjecího místa. Technologie nabíjecí stanice je postavena na schopnosti nabíjet auta maximálním výkonem i při obsazení více dobíjecích míst najednou. Do budoucna takové řešení představuje nutnost pro zdolávání delších vzdáleností elektromobilem. 

Dvě nabíjecí místa na čerpací stanici Nupaky na dálnici D1 směrem do Prahy umožňují díky maximálnímu výkonu až 350 kW nabít elektromobil nové generace za 10 až 15 minut, což je třikrát rychleji než umožňují současné veřejné rychlodobíjecí stanice na trhu. Dobíjecí stanice je připravena na rychlé rozšíření o další dvě dobíjecí místa. Veškerá elektrická energie od IONITY používaná pro nabíjení elektromobilů pochází výlučně z obnovitelných zdrojů.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit