Finance

Kdy nejčastěji využíváme asistenční služby?

>admin admin
24 července, 2020

Řidiči mohou asistenční služby využít, když je jejich auto z různých důvodů nepojízdné. Podle statistiky Direct pojišťovny bývá nejčastějším důvodem odtah po nehodě.

Jedete v noci autem domů, najednou uvidíte před vámi zvěř, před kterou už nestihnete zabrzdit. Vám se naštěstí nic nestane, ale z chladiče teče voda a autem už nikam nedojedete. Pokud máte k pojištění sjednané asistenční služby, zavoláte asistenční linku, která zajistí a zaplatí odtah. „Právě odtah po nehodě je jedna z nejčastějších služeb, které lidé využívají. Je to zhruba ve čtyřiceti procentech případů. Podobně časté jsou i výjezdy kvůli tomu, že vozidlo zůstane nepojízdné kvůli poruše,“ popisuje statistiku mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Vybité baterie nebo zlomený klíč nejsou výjimkou

Lidé podle údajů Directu pak zhruba v sedmi procentech případů volají asistenční službu kvůli defektu pneumatiky, podobný počet volání je i kvůli vybité baterii. „Zbylé případy už nejsou tak časté. Asistence například pomáhala, když klientovi došlo palivo nebo když omylem natankoval jiné palivo, než měl, například naftu místo benzinu. Podobně časté jsou i případy, kdy řidič ztratí, zalomí nebo si zabouchne klíč autě,“ dodává Maťašeje.

Jak si správně nastavit asistenční služby?

Při sjednání pojištění je proto dobré si asistenční služby připojistit. To je možné jak k havarijnímu pojištění nebo povinnému ručení, které musí mít každé auto. „U nás má každý klient základní variantu asistenčních služeb v ceně pojištění automaticky. Pokud chce ale mít možnost využít více služeb nebo mít vyšší limity, je potřeba si sjednat variantu větší. V Directu jsme tyto varianty jednoduše pojmenovali podle velikostí oblečení S, M, L a XL, aby každý na první pohled poznal, že čím větší varianta, tím větší pomoc,“ dodává Maťašeje.

Kam až máte zaplacenou odtahovku

U jednotlivých variant bývá také rozdíl v limitu na odtah. „U základní varianty vám limit stačí na odtah do nejbližšího servisu do zhruba 44 kilometrů, u o stupeň vyšší varianty je to pak odvoz kamkoliv do zhruba 124 kilometrů, u další varianty až do 324 km a nejvyšší varianta XL je u nás dokonce bez omezení,“ podotýká Maťašeje. Na limity byste si měli dát také pozor, pokud jezdíte do zahraničí. Pro cesty za hranice je u Directu limit zpravidla trojnásobný než v České republice. „Kromě už zmíněných služeb může řidičům asistence zařídit a zaplatit například náhradní dopravu, ubytování nebo náhradní auto. Hodí se i oprava vozidla v zahraničí, případně jeho repatriace do České republiky. Služeb je opravdu hodně,“ dodává Maťašeje.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit