Finance

Raiffeisen – Leasing pomůže firmám získat dotace na modernizaci a rozvoj

>Redakce Redakce
05 května, 2022

Raiffeisen – Leasing pomůže firmám získat výhodné investiční prostředky z evropských dotačních titulů. Do České republiky v současnosti směřují stovky miliard evropských prostředků ve formě dotací i finančních nástrojů. Firmám pomohou s modernizací, větším zapojením digitálních řešení, rozvojem udržitelné energetiky i dopravy. Získat dotaci firmám nově pomůže expertní tým, který Raiffeisen – Leasing postavil speciálně pro tyto účely.

V Česku se otevírají stamiliardové investiční a dotační možnosti. Rozbíhá se Národní plán obnovy, jehož prostřednictvím doputuje do ekonomiky na 179 miliard korun. Plán má pomoct obnově českého hospodářství po pandemii COVID-19 a přispět k modernizaci ekonomiky. Prostředky půjdou do digitalizace, udržitelné energetiky a bezpečné dopravy, dekarbonizace, čisté mobility, vody, vzdělání, sociálních služeb, vědy či zdravotní prevence. 

Dalších 81 miliard korun bude k dispozici pro firmy v nově připraveném Operačním programu Technologie a konkurenceschopnosti (OP TAK). Tyto zdroje mají směřovat hlavně na posilování využití výzkumu, vývoje a inovací v podnicích, na jejich digitální transformaci nebo rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních firem. Z OP TAK se bude financovat i rozvoj digitální infrastruktury, posun k nízkouhlíkovému hospodářství, efektivnější nakládání se zdroji a rozvoj udržitelné mobility.

Česká republika bude také moci využít 150 miliard korun z Modernizačního fondu, které bude možné získat v 9 programech na řadu opatření k úspoře energií, od modernizace veřejného osvětlení, pořízení elektrobusů, energetických úspor v budovách, snižování emisí v průmyslu a energetice až po nová zařízení pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů.

Ve společnosti Raiffeisen – Leasing pomůže firemním klientům s vyřízením dotační podpory nový expertní tým. Součástí služeb dotačního poradenství je i konzultace při výběru vhodného programu či pomoc s veškerou administrativou spojenou se žádostmi. S podporou zkušených expertů z Raiffeisen – Leasing mohou firemní klienti získat výhodné financování. V rámci nových dotačních programů je například velmi aktuální možnost zvýhodněné investice do fotovoltaické elektrárny s akumulací. Tu si může pořídit prakticky každý podnikatel a získat tak vlastní zdroj, který v čase vysokých cen energií pomůže snížit provozní náklady. V blízké době by se také měly otevřít dotační programy pro velké fotovoltaické elektrárny a na nové technologie.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit