Nepřehlédněte, Novinky

Peugeot 5008 dostal sebevědomý vzhled a systém nočního vidění

>Mario Rychtera Mario Rychtera
14 září, 2020

Nové SUV Peugeot 5008 se snaží zachovat si výrazné charisma a proto se jeho příď vyvíjí směrem k výraznějšímu stylu. Nová bezrámová maska chladiče zvyšuje atraktivnost a modernost designu. Pro zvýraznění hodnoty vozu byly již od základní úrovně výbavy do nárazníku integrovány lesklé boční černé mřížky sání a lakovaný chránič prahu. Verze GT / GT Pack mají specifickou masku chladiče s motivem, který zvýrazňuje modernější vzhled jednotlivých verzí.

Světlomety od první úrovně výbavy používají LED technologii a navazují na ně zalomená světla pro denní svícení s  chromovou špičkou. U úrovní GT / GT Pack nabízejí Full LED světlomety ještě výraznější vzhled díky rozšíření světelného podpisu a funkci přídavného osvětlení do zatáčky (EVS) až do rychlostí 90 km/hod. Pozornost si zaslouží funkce „Foggy Mode“ ve Full LED světlometech, která nahradila mlhová světla, kdy se při zapnutých zadních mlhových světlech rozsvítí potkávací světla se sníženou intenzitou.

Při pohledu z boku upoutají u úrovně GT Pack nová 19palcová hliníková kola s diamantovým výbrusem „San Francisco“, která podtrhují exkluzivitu této verze. Modernější vzhled získaly i znaky GT (přední blatníky a víko zavazadlového prostoru). Vzorník laků karoserií nyní čítá sedm variant, přičemž odstíny Modrá Célèbes a Metallic Cooper  jsou nové.

Pro zákazníky s nejnáročnějšími požadavky na styl je u úrovně GT a GT Pack k dispozici nová varianta „Black Pack“ obsahující tmavé designové prvky, loga a 19″ kola Washington. 

Zážitek z jízdy s novým i-Cockpit

Za úspěchem vozu Peugeot 5008 stojí rovněž jeho nadčasový interiér. V novém SUV Peugeot 5008 se Peugeot i-Cockpit vyvíjí a je ještě modernější, s důrazem na kvalitní materiály a dílenské zpracování.  

Digitální přístrojovou desku s úhlopříčkou 12,3 palců lze plně konfigurovat a přizpůsobit. Nový centrální dotykový displej s úhlopříčkou 10 palců a vysokým rozlišením doplňuje sada sedmi elegantních tlačítek připomínajících klapky klavíru, které umožňují přímý přístup k hlavním funkcím. Na středové konzole jsou nyní všechny vozy se spalovacím motorem a automatickými převodovkami standardně vybaveny voličem režimu jízdy, který umožňuje řidiči zvolit mezi režimem Normal, Sport a Eco. Větší možnosti personalizace nabízí čtveřice nových čalounění interiéru, které u sad GT / GT Pack  doplňují prvky z tmavého lipového dřeva a ovladače oken s chromovaným zdobením.

Svými vnějšími rozměry patří nové SUV Peugeot 5008 mezi nejpraktičtější vozy v segmentu C SUV. A veškerá délka navíc je využita pro větší prostornost interiéru a optimální výsledek z hlediska konstrukce vozu.

Nové SUV Peugeot 5008 nabízí následující vnitřní konfigurace:

  • Tři samostatná identická podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, ve 2. řadě sklopná;
  • Dvě nezávislá, sklopná a odnímatelná sedadla ve 3. řadě;
  • Možnost sklopit přední sedadlo spolujezdce (pro nakládání dlouhých předmětů do 320 cm),
  • Velký objem zavazadlového prostoru od 780 dm³ (VDA 210) do 1940 dm³ (VDA 214).

 Premiéra nočního vidění

Technologie nového SUV Peugeot 5008 jsou doplněny o asistenční systémy řízení poslední generace. Na palubě najdeme systém nočního vidění, který je v segmentu kompaktních SUV nevídaným prvkem, umožňujícím rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Systém funguje na dálku až 200–250 m.  K dispozici je dále adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, aktivní udržování vozu v jízdním pruhu, systém nouzového brzdění a rozšířené rozpoznávání dopravních značek a další bezpečnostní i komfortní prvky včetně anatomických sedadel s vícebodovou masážní funkcí.

Bezproblémová komunikace s chytrým telefonem

Chytré telefony se staly nedílnou součástí každodenního života, a totéž platí i v novém SUV Peugeot 5008. Informace jsou díky systému MirrorScreen kompatibilním s protokoly připojení Apple CarPlay a Android Auto k dispozici na centrálním displeji. K dobití zařízení je kromě bezdrátového dobíjení k dispozici také zásuvka USB v 1. řadě a dvě nové zásuvky USB ve 2. řadě. 

Nové SUV Peugeot 5008 může být vybaveno špičkovým Hifi systémem Focal 515 W. Dalším zajímavým doplňkem jsou nové mřížky reproduktorů (výškové reproduktory a středový reproduktor) v bronzovém odstínu Belem.

Motory tlačí emise dolů

Nové SUV Peugeot 5008 je k dispozici s následujícími spalovacími motory s emisemi CO2 již od 132 g/km. Všechny motory splňují emisní normy EURO 6 a jsou homologované podle protokolu WLTP.

Nabídku benzinových motorů  tvoří tříválce PureTech 1.2 litru 130 S&S se šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automaticko u převodovkou a čtyřválec 1.6 litru PureTech 180 s automatickou převodovkou. Dieselové agregáty zastupuje řada osvědčená řada BlueHDi. Slabší 130 S&S můžete mít s manuálem i automatem, silnější čtyřválec 2.0 180 S&S jen s automatickou převodovkou. 

Nová struktura výbavových linií

Nová struktura se opírá o 3 úrovně výbavy. Každá z nich může být doplněna o mezistupeň nazvaný „Pack“, aby se splnily požadavky zákazníků, kteří hledají větší komfort, lepší vzhled nebo více asistenčních systémů. Více v následujícím přehledu (s několika příklady prvků výbavy) :

  • ACTIVE hliníková 17palcová kola / Pack Viditelnost / bezklíčové startování / dvouzónová klimatizace / zadní parkovací asistent / digitální rádio (DAB) ve 3. řadě (2 místa),
  • ACTIVE PACK  ACTIVE + Mirror screen / elektrické sklápění zrcátek / přední parkovací asistent a VisioPark 1,
 • ALLURE  hliníková 18palcová kola / střešní nosič / tónovaná okna / Pack Safety Plus / navigace s 10placovým HD displejem / čalounění TEP – látka,
 • ALLURE PACK  ALLURE + / bezklíčový přístup a startování + sklopení opěradla sedadla spolujezdce do polohy stolek + Pack Doprovodné osvětlení interiéru a textilní ozdobné prvky,
  •  GT  hliníková 18palcová kola / střecha Black Diamond / Pack Drive Assist Plus / Full LED světlomety / čalounění TEP – Alcantara ®,
  • GT Pack  GT + hliníková 19palcová kola / Hands-free otevírání víka zavazadlového prostoru / Pack City 2 / Hifi FOCAL® / Pack Masážní elektrická sedadla.

Potěšení z jízdy je u nového SUV Peugeot 5008 součástí jeho DNA. Nabízí vynikající ovladatelnost, vysoký jízdní komfort, dokonalé potěšení z jízdy a díky poloměru otáčení 11,2 m je ve městě perfektně ovladatelné.

V některých zemích spouští značka Peugeot webový portál Peugeot Store, první 100% online prodejnu, kde je možné zakoupit si nový vůz, ponechat ojetý vůz na protiúčet či zajistit si financování nového vozu pohodlně přes smartphone, tablet nebo počítač. Každý zákazník si bude moci zvolit doručení vozu domů, a to zdarma, při přísném dodržení všech bezpečnostních norem.

Nový Peugeot 5008 se bude vyrábět ve Francii, v továrnách v Sochaux a v Rennes. Na  evropský trh bude uveden na konci roku 2020.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit