12. června 2024
Novinky

Dojeli jste letní sadu pneumatik? Firestone od ledna nabídne prémiovou alternativu

>Redakce Redakce
21 listopadu, 2023

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk 2 Enliten, následníka letní cestovní pneumatiky Roadhawk. Nejnovější člen produktové řady Firestone je koncipován také pro elektromobily.

Firestone Roadhawk 2 Enliten poskytne motoristům maximální kontrolu nad vozem při překonávání výzev v každodenním silničním provozu, ať se jedná o hustou dopravu, náhlé brzdění, nebo rychlou jízdu na dálnici.

Tato pneumatika ve své konstrukci kombinuje technologie Enliten, které poskytují bezpečnost, vynikající provozní vlastnosti a vylepšenou udržitelnost. V případě pneumatiky Firestone Roadhawk 2 Enliten nalézá uplatnění také inovativní technologie mísení spolu se směsí NanoPro-Tech s vysokým obsahem siliky, která je mimořádně odolná vůči oděru a prodlužuje životnost.

Výsledkem je pneumatika s významně vylepšenými provozními vlastnostmi oproti předchozí generaci pneumatiky Firestone Roadhawk. Firestone Roadhawk 2 Enliten nabízí nejlepší přilnavost na mokru ve své třídě, za níž bylo pneumatice uděleno na informačním štítku EU hodnocení A, a o 20 procent delší životnost než původní pneumatika Firestone Roadhawk.2 Dalším přínosem je snížení valivého odporu o 12 procent, což optimalizuje spotřebu paliva, resp. elektrické energie.2

Nejnovější pneumatika Firestone, která byla vyvinuta v římském výzkumném a vývojovém centru společnosti Bridgestone, je díky použití souboru technologií Enliten koncipována také pro použití na elektromobilech. To znamená, že splňuje jak celkové požadavky na provozní vlastnosti jakéhokoli vozidla, tak i specifické požadavky elektromobilů.

Nejnovější pneumatika značky Firestone bude v Evropě a na Středním východě k dispozici od ledna 2024, a to v rozměrech od 17 do 21 palců. V porovnání s původní pneumatikou Roadhawk budou mít zákazníci výběr rozšířený o 19 nových rozměrů. Pneumatika Firestone Roadhawk 2 Enliten bude uvedena na trh s větším zaměřením na segment velkých a velmi velkých kol a pokryje 90 % celkového trhu ve středním segmentu letních pneumatik. Od ledna 2025 budou k dispozici 16“ rozměry, které posunou celkový počet nabízených variant na 112.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit