Novinky

Individuální program Mercedes-Benz CLS splní vaše sny

>Mario Rychtera Mario Rychtera
08 dubna, 2021

V dubnu 2021 přijíždí na start CLS s ještě ostřejším designem. Dynamiku čtyřdveřového kupé zřetelněji vyjadřuje především přední partie s novou mřížkou chladiče a nárazníkem. Interiér je navíc ještě hodnotnější díky širší nabídce kombinací kůže s ozdobnými prvky a nové generaci volantů. Paletu
modelů rozšiřuje vznětový motor nejnovější generace s integrovaným generátorem s funkcí spouštěče. Na vrcholu nabídky stojí limitovaná speciální edice modelu Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+. První vozy se objeví u evropských prodejců v červenci. 

Nová maska chladiče vyniká mřížkou s trojrozměrným motivem hvězd, leskle černou lamelou s chromovaným ozdobným prvkem a integrovanou hvězdou. Paleta barev karoserie pro model CLS byla rozšířena o nový metalický lak v odstínu modrá Spectral.

Kromě markantnějšího vzhledu exteriéru byl vylepšen také interiér. Zákazníci mají na výběr dva nové materiály pro ozdobné prvky a obložení, a to i pro středovou konzolu – hnědé dřevo ořechu s otevřenými póry a šedé dřevo s vysokým leskem. Rozšířena byla také nabídka kůží pro čalounění sedadel o dvě nové kombinace barev: šedá Neva/šedá Magma a hnědá Sienna/černá.

Model CLS obdržel v rámci modernizace i nově navržený multifunkční volant obšitý kůží Nappa. Jeho ramena jsou leskle černá s chromovanými rámečky. Stříbřitě chromované jsou také páčky pro manuální řazení. Paket asistenčních systémů (volitelná výbava) bude řidiče podporovat aktivním adaptivním tempomatem Distronic a aktivním asistentem řízení. 

Nádech AMG 

S vnější výbavou AMG Line signalizuje model CLS svůj sportovní charakter ještě zřetelněji. Tato verze je vybavena originálními stylistickými prvky AMG. Mezi ně patří specifický přední nárazník AMG s černým křídlovitým prvkem, chromovaný přední spoiler, sportovně markantní otvory pro přívod vzduchu s vertikálními lamelami a leskle černými aerodynamicky tvarovanými prvky.

Dalšími typickými znaky jsou rozšíření bočních prahů AMG a odtoková hrana AMG na víku zavazadlového prostoru. V kombinaci s vnější výbavou AMG Line si mohou zákazníci zvolit také dvě nové barvy pro leštěná 20“ kola AMG z lehké slitiny v mnohapaprskovém designu s dvoubarevným vzhledem. Uplatnění zde nalézá odstín šedá Tremolit a leskle černý lak.

Designový program pro náročné

Výbavy designo umožňují ještě výraznější individualizaci Na přání zákazníka promění 250 odborníků z oddělení Mercedes-Benz designo v Sindelfingenu model CLS v naprosto jedinečný vůz, individualizovaný podle představ jeho majitele. I u těchto nevšedních prvků výbavy je výběr nyní ještě širší. Nové jsou například speciální laky v odstínech červená Jupiter, bílá Kaschmir magno a zelená Smaragd. Uvedené barvy jsou k dispozici pro všechny verze výbavy.

Dvoubarevný interiér designo s čalouněním kůží Nappa Exclusive se dodává v pěti nových barevných kombinacích: červená Classic/černá, hnědá Saddle/černá, hnědá Tartufo/černá, sytá bílá/černá a modrá Yacht/černá.

Efektivní pohony 

Kromě známých modelů se zážehovými motory disponuje i od března 2021 nabízený model CLS 300 d 4MATIC s mild hybridním pohonem. Jeho vznětový čtyřválec (OM 654 M) spolupracuje s intergovaným generátorem druhé generace a 48V elektrickou sítí.

Nejvyšší výkon je 195 kW plus 15 kW z elektrického zdroje hnací síly. Tento pohon je velmi hospodárný díky rekuperaci kinetické energie a možnosti setrvačné jízdy s vypnutým motorem. Elektrifikace umožňuje také použití elektrického kompresoru chladiva pro klimatizaci. 

Multimediální systém MBUX 

V roce 2020 byl ve výbavě modelu CLS významně vylepšen také informační a multimediální systém MBUX. CLS bude pro Českou republiku standardně vybaveno dvěma velkými displeji s úhlopříčkou 12,3 palce/31,2 cm, které jsou uspořádány vedle sebe, čímž vzniká širokoúhlá zobrazovací plocha. Na přání dodávaný interiérový asistent MBUX umožňuje intuitivní ovládání různých komfortních systémů a funkcí MBUX i na základě rozpoznaného pohybu.

Systém MBUX je jedinečný svou schopností učit se díky umělé inteligenci. MBUX u funkcí založených na předpovědích předvídá další přání uživatele. Pokud řidič například v úterý cestou domů často telefonuje s určitou osobou, bude se mu v tento den v týdnu zobrazovat na displeji její telefonní číslo. Mezi další výjimečné prvky patří standardní dotykové ovládání na multimediálním displeji a zobrazování navigačních pokynů s rozšířenou realitou při aktivované funkci navigace.

Modernizace jízdních asistentů

CLS disponuje ve standardní výbavě aktivním brzdovým asistentem, který dokáže v mnoha situacích zabránit autonomním brzděním kolizi nebo alespoň zmírnit její intenzitu. 

Řadu dalších funkcí pro inteligentní jízdu (Intelligent Drive) si mohou zákazníci objednat v sadě asistenčních systémů. Mezi ně patří aktivní asistent pro dodržování rychlostních limitů, který reaguje pomocí mapových podkladů a dat od asistenta pro rozpoznávání dopravních značek na změny omezení rychlosti jízdy. Součástí systému je rovněž funkce, která na základě průběhu trasy přizpůsobuje rychlost jízdy před rozpoznanými zatáčkami, kruhovými objezdy, mýtnými bránami, křižovatkami ve tvaru T a před odbočkami, resp. sjezdy z rychlostních silnic, resp. dálnic.

V sadě asistenčních systémů Plus se dodává aktivní asistent pro jízdu v dopravní koloně, který dokáže při dopravní zácpě na dálnici dalekosáhle a ve velkém rozsahu provozních podmínek s rychlostí jízdy do cca 60 km/h zajistit udržování vozu v jízdním pruhu a bezpečné vzdálenosti.

Aktivní parkovací asistent umožňuje automatické zajíždění na parkovací místo a vyjíždění z něj. Systém usnadňuje kromě vyhledání a výběru parkovacího místa také řízení vozidla při zajíždění na podélná nebo příčná parkovací místa či do garáží a při vyjíždění z parkovacích míst, pokud bylo vozidlo zaparkováno automaticky.

Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+

Značka Mercedes-AMG se při modernizaci modelové řady CLS zaměřila na velký počet vizuálních prvků a atraktivní sady výbav. Mezi nové prvky standardní výbavy patří nově tvarovaná přední partie se sportovním nárazníkem AMG křídlovitého tvaru s černými aerodynamickými plochami a viditelnými otvory pro vedení vzduchu do podběhů kol, který doplňuje charakteristická maska chladiče AMG s vertikálními lamelami. Rámečky bočních oken jsou z leštěného hliníku, resp. leskle černé v kombinaci se sadou Night. Vnější zpětná zrcátka jsou lakována v barvě karoserie. I zde jsou výjimkou verze se sadou AMG Night nebo sadou AMG Exterior II Carbon. V těchto případech jsou kryty vnějších zpětných zrcátek leskle černé, resp. z karbonového vlákna. I zákazníci značky Mercedes-AMG řídí CLS volantem nejnovější generace – v tomto případě s věncem čalouněným kůží Nappa a známými tlačítky AMG s displejem.

CLS 53 4MATIC+ kombinuje pozoruhodný nejvyšší výkon 320 kW (435 k) se sportovním stylem a vysokou hospodárností. Technika s integrovaným generátorem napájí 48V elektrickou síť a ve funkci elektromotoru krátkodobě poskytuje dodatečný výkon 16 kW a točivý moment 250 N.m. 

K zážitkům z dynamické jízdy přispívá rovněž extrémně rychle řadící převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G spolu se zcela variabilním pohonem všech kol AMG Performance 4MATIC+ a podvozkem se vzduchovým odpružením AMG RIDE CONTROL+.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit