Novinky

Nový Hyundai i10 překvapí prostorem i technologiemi

>admin admin
27 ledna, 2020

Nový Hyundai i10 by se dal charakterizovat jako malý vůz, který však nabízí velký přínos pro zákazníka. Celkový estetický dojem vylepšuje nižší střecha (-20 mm) a širší karoserie (+20 mm). Sportovní charakter je umocněn širokou maskou chladiče, která zahrnuje kruhová světla LED pro denní svícení. Řidiči si mohou na přání objednat také nově navržená 16“ kola z lehké slitiny. Kromě výběru 10 základních barev karoserie byly možnosti individualizace vozidla podle požadavků zákazníka rozšířeny o nabídku dvoubarevného lakování s odlišenou střechou, která může být buď černá, nebo červená. Celkem je pro exteriér k dispozici 22 barevných kombinací.

K dispozici je ve čtyřmístné nebo pětimístné verzi. Díky prodlouženému rozvoru náprav mají cestující k dispozici ještě více vnitřního prostoru než v předchůdci. Variabilní zavazadlový prostor s objemem 252 litrů patří mezi největší ve svém segmentu. Nová zadní kamera pomáhá řidičům při couvání a parkování.

Více místa i lepší výhled

Jedním z nejdůležitějších prvků interiéru je větší šířka, umocněná výdechy ventilační soustavy, které zasahují do výplní dveří. Tímto řešením ještě více vyniká horizontální uspořádání interiéru. Díky prodlouženému rozvoru náprav (+20 mm) mají cestující k dispozici ještě více vnitřního prostoru také v podélném směru.

Řidiči mají lepší výhled všemi směry díky snížené spodní hraně oken, vpředu o 11 mm a vzadu o 13 mm. V kombinaci s menšími slepými úhly díky užším střešním sloupkům C, nyní 11,9º místo 13,1º, si mohou řidiči užívat lepšího výhledu nejen při manévrování.

Variabilní zavazadlový prostor s objemem 252 litrů patří mezi největší ve svém segmentu. Výška prahu nad zemí je v porovnání s předchozím modelem o 29 mm nižší, což usnadňuje nakládání zavazadel. Variabilní podlahu zavazadlového prostoru lze umístit do dvou úrovní a variabilitu nového modelu zvětšují sklopná zadní sedadla, která se snadno odjistí jednou rukou.

Modré rozhraní konektivity

Všechny funkce vyspělých technologií lze ovládat na 8“ barevném dotykovém displeji, který je největší v segmentu A. Apple CarPlay a Android Auto zaručují dokonalé propojení chytrých telefonů s operačními systémy iOS nebo Android s vozidlem pro bezpečné ovládání a snadnou dostupnost funkcí. Díky bezkabelovému nabíjení nemusejí řidiči používat kabel pro nabíjení chytrého telefonu.

Hyundai nabízí řadu služeb pro síťově propojený automobil prostřednictvím dynamické, plnohodnotné technologie Bluelink, která poskytuje zákazníkům významné výhody v oblastech bezpečnosti, zabezpečení, ovládání a konektivity. Bluelink používá telematický systém k přenosu dat v reálném čase, například informací o počasí nebo dopravě, ale také průběžně aktualizované informace o parkovacích místech nebo lokálních čerpacích, resp. nabíjecích stanicích, včetně cen.

Mezi další funkce patří „Vyhledat můj vůz“. Tato funkce umožňuje řidičům snadno lokalizovat svůj vůz i v neznámém prostředí a na rozlehlých parkovištích. Užitečné je také vyhledávání parkovacích míst a čerpacích stanic, a to včetně aktuálních cen a jejich dostupnosti.

Zákazníci, kteří si objednají vůz s navigačním systémem, obdrží předplatné služeb Hyundai LIVE, které zahrnují dopravní zpravodajství v reálném čase, aktuální předpovědi počasí a informace o místech měření rychlosti jízdy v zemích, kde to umožňuje legislativa.

Nejlepší bezpečnostní systémy ve své třídě

Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) detekuje multifunkční kamerou nejen vozidla, ale také chodce před vozidlem. Asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist) automaticky přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly na základě detekce světel vpředu jedoucích a protijedoucích vozidel a zajišťuje optimální osvětlení vozovky za tmy.

Mezi další bezpečnostní funkce, patří asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keep Assist System), asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) a asistent pro sledování omezení rychlosti ISLW (Intelligent Speed Limit Warning).

Nová paleta motorů

Nabídku tvoří dvojice zážehových motorů. Tříválec 1.0 MPi dosahuje nejvyššího výkonu 49 kW (67 k), maximálního točivého momentu 96 Nm a nejvyšší rychlosti 156 km/h. Čtyřválec 1.2 MPi je vyladěn na nejvyšší výkon 62 kW (84 k) a maximální točivý moment 118 Nm a může se pochlubit nejvyšší rychlostí 171 km/h.

Oba motory jsou dostupné se dvěma převodovkami, pětistupňovou mechanickou a pětistupňovou automatizovanou. V porovnání s tradičními samočinnými převodovkami zvyšuje automatizovaná převodovka hospodárnost díky nižší hmotnosti a menším ztrátám v důsledku tření.

Systém ISG (Idle Stop and Go) se dodává standardně pro všechny motory. ISG snižuje spotřebu paliva a emise CO2. Úspory paliva prostřednictvím systému ISG jsou největší při jízdě ve městě, protože ISG automaticky vypne motor, jakmile vůz zastaví. Nová generace se může pochlubit také vylepšenou aerodynamikou se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu (cx) 0,31 místo 0,32 u předchozí generace.

Nová i10 bude k dispozici také s paketem ECO, který zahrnuje optimalizované převody pro ještě hospodárnější jízdu, čtyřmístný interiér a 14“ kola.

Dynamická verze N Line

Hyundai také představuje novou verzi i10 N Line, čtvrtý model značky Hyundai s tímto dynamickým stupněm výbavy. Řada N Line navazuje na úspěšné uvedení výbavové linie N Line pro model i30 v roce 2018, po němž následovaly ve verzi N Line také modely i30 Fastback a Tucson. 

V případě i10 N Line je pod kapotou tříválec 1.0 Turbo GDi s výkonem 74 kW (100 k) a maximálním točivým momentem 172 Nm. Alternativou je čtyřválec 1.2 MPi s nejvyšším výkonem 62 kW (84 k) a maximálním točivým momentem 118 Nm. Oba motory se dodávají s pětistupňovou mechanickou převodovkou.

 Tato verze bude v Evropě k dispozici od léta 2020.

Prodeje v Evropě

Značka Hyundai se jednoznačně má o co podělit, jelikož dlouhodobě sklízí úspěch doma i v zahraničí. Zatímco v Evropě registrovala v loňském roce 550 000 vozů a dosáhla tak 5 rekordních let v řadě, na českém trhu pravidelně obhajuje svou pozici na stupni vítězů. Společně s prodejními úspěchy má značka vedoucí postavení v oblasti elektrifikovaných pohonů a technologií. Je schopná nabídnout všechny důležité verze elektrifikovaných pohonů a ke konci roku 2020 bude již 75 % vozů nabízet v elektrifikované alternativě. Do roku 2025 pak plán Hyundai Motor Group počítá s rozšířením elektrifikovaného portfolia, a to o 44 modelů včetně 23 čistě elektrických vozů.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit