Novinky

Objevte speciality výbavy C-Series v modelech Citroën. Vyzdvihuje komfort a pohodu

>Redakce Redakce
07 dubna, 2022

Tato nová edice C-Series je k dispozici u široké škály modelů: C3, C3 Aircross, C5 Aircross a C5 Aircross Hybrid. Je situována uprostřed nabídky, mezi úrovněmi výbavy Feel Pack a Shine Pack, přináší doplňkové prvky ke standardní výbavě zaměřené na pohodu a klid cestujících a nabízí specifické barvy a materiály vycházející ze stávající verze. 

Písmeno „C“ v označení C-Series pochopitelně odkazuje na „C“ ve slově Citroën a zároveň na  „C“  ve francouzském slově Comfort / Komfort, který je jedním ze základních pilířů značky. Ztělesňuje také  „C“ ve francouzských slovech Connectivité / Konektivita, Calme / Klid při jízdě a Caractère / Charakter, který definuje jedinečnou identitu modelů značky. Původně byla vyhrazena modelu C3 Aurcross, kde si ji zákazníci objednali od roku 2020 u 39 000 vozů. Vzhledem k úspěchu se automobilka rozhodla nabízet i pro další dva modely. 

Citroën pro tuto edici vyvinul nový barevný paket Bronze Anodisé, který svými sytě bronzovými akcenty dodává celému vozu eleganci i dynamiku. A aby byla zdůrazněna odlišnost, jsou modely edice C-Series z roku 2022 vybaveny vystouplým logem s názvem limitované edice, který je v závislosti na modelu umístěn na předních blatnících, nebo na předních dveřích. V závislosti na modelu a specifikách jednotlivých regionů jsou rozšířeny také úrovně výbavy.

Citroën C3 C-Series 

Nová verze vozu Citroën C3, C-Series, která vychází z evropské verze Feel Pack, je vyvedena v odstínu Bronze Anodisé, který je tmavě bronzový a vozu dodává tempo a dynamiku. Tento nový odstín je použit na okrajích střešního dekoru, bočních chráničích Airbumps, lištách kolem mlhovek, cloně zadních bočních okének a novém logu „C-Series“ umístěném pod zpětným zrcátkem na dveřích řidiče. 

Interiér vozu C3 C-Series je ještě elegantnější. Palubní deska získala nový potah ze speciální série Saint James, tvořený materiálem TEP Alba (textilie povlakovaná plasty, odolná technická látka) s bílým prošíváním a saténově chromovaným lemováním. Zachovává vozu atmosféru standardního látkového čalounění Mica Grey.

Zachována zůstala také 16″ kola Matrix z lehké slitiny s diamantovým výbrusem. Tónovaná zadní okna, elektricky sklopná zrcátka a elektrické sekvenční ovládání předních oken jsou drobnosti navíc, které usnadňují každodenní jízdu. Zadní parkovací asistent a paket Visibility umožňují bezpečnou jízdu a snižují psychickou zátěž řidiče. 

Za příplatek je k dispozici dvoubarevná střecha (střecha v odstínu Černá Onyx s odstínem karoserie Bílá Banquise, Šedá Acier, Písková Sable a Šedá Platinum nebo střecha ve verzi Bílá Opale ladící s karoserií v odstínu Černá Perla Nera), vyhřívaná sedadla, Connect Nav, Connect Box a Active Safety Brake. Ve Velké Británii je k dispozici systém Active Safety Brake, přední senzory a systém sledování mrtvého úhlu.

Model C3 C-Series je k dispozici za cenu od 429 900 Kč včetně DPH.

Citroën C3 Aircross C-Series  

Nová speciální verze C-Series mu dodává ještě výraznější charakter a v Evropě zahrnuje zejména nová 16″ kola z lehké slitiny X Cross Full Diamond Cut (s výjimkou Velké Británie, kde se používají kola X Cross Diamond Full Black). 

Kromě rozhodně působící přídě a dobrodružného ducha, který z vozu vyzařuje, lákají zákazníky i možnosti personalizace, které vůz C3 Aircross nabízí. 25 % z nich volí provedení s odlišnou barvou střechy a 20 % balíček Pack Color. Bylo proto přirozené nabídnout verzi C-Series 2022 v novém barevném odstínu Bronze Anodisé, který se objevuje na prvcích zabudovaných do předního nárazníku, na krytech zrcátek a v novém 3D logu „C-Series“ umístěném v horní části předních dveří.

Interiér je v jednoduchém provedení Mica Grey s látkovým čalouněním sedadel a přístrojovou deskou z materiálu TEP Origami Gris Delice. Přední a zadní koberečky jsou nyní součástí standardní výbavy

V nabídce vozu C3 Aircross C-Series jsou všechny prvky výbavy verze Feel Pack, jako je funkce Grip Control se systémem Hill Assist, která posiluje dobrodružný aspekt vozu a umožňuje jízdu v jakémkoliv terénu, služba Connect Box (nouzové a asistenční volání) a možnost volby střechy v jiném odstínu, než je karoserie, pro větší personalizaci.

Cena začíná na 479 900 Kč včetně DPH. Speciální série je k dispozici se všemi typy motorů verze Feel Pack a ve čtyřech barvách karoserie (Šedá Platinium, Šedá Artense, Bílá Banquise a Šedá Khaki), a to v Evropě (kromě Finska, Norska a Švédska) a Japonsku. 

Citroën C5 Aircross C-Series

Komfort edice C-Series u vozu C5 Aircross je vyjádřen sériovým použitím kombinace odpružení Citroën Advanced Comfort, které zaručuje komfort jízdy jako na létajícím koberci, a sedadel Advanced Comfort Wild Black (kombinace 3D síťoviny SAO Black a látky s efektem šedé kůže v horní části opěradla), která kombinují pěnu s vysokou hustotou uvnitř a strukturovanou vrstvu pěny s moderním a atraktivním designem připomínajícím kapsle Airbumps® na povrchu.

Mezi prvky konektivity C-Series patří sériově dodávaná navigace Citroën My Drive na nové 10″ HD obrazovce, kompatibilní se systémy Android Auto i Apple CarPlay, a také služba My Citroën Assist (s balíčky SOS a Assistance).

A konečně praktickým doplňkem, který přispívá ke klidné jízdě vozu C5 Aircross C-Series, je standardně dodávaný systém sledování mrtvého úhlu. 

Vůz je k dispozici s plug-in hybridním motorem 225 ë-EAT8, ale také s kompletní nabídkou benzinových a naftových motorů (PureTech 130 S&S EAT8 a BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BVM6).   

Citroën C5 Aircross C-Series lze objednat za cenu od 695 000 Kč včetně DPH a jeho plug-in hybridní verze bude k dispozici od 990 000 eur včetně DPH.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit