14. července 2024
Novinky

Palác Louvre inspiroval luxusní edice modelů DS 3 a DS 7 Crossback

>Redakce Redakce
21 prosince, 2021

Palác Louvre je jako bývalá královská rezidence součástí francouzské historie již osm století. Jako veřejné muzeum byl Louvre otevřen v roce 1793 a dnes představuje sbírky, které patří k nejlepším na světě a zahrnují devět tisíciletí a pět kontinentů. Lidé z celého světa obdivují více než 35 000 děl rozdělených do osmi oddělení, včetně Mony Lisy, Níké Samothrácké a Venuše mélské

DS Automobiles je partnerem muzea Louvre od svého vzniku v roce 2014. Jejich spolupráce je založená na spojenectví dědictví a modernosti pro budování budoucnosti. Od roku 2020 se jméno Louvre stalo vznešeným exkluzivním podpisem řady DS Automobiles s limitovanou edicí DS 7 Crossback Louvre, který se nyní rozšiřuje také na DS 3 Crossback Louvre.

DS 3 Crossback Louvre

Naši designéři přenesli do vozu DS 3 Crossback Louvre znaky muzea, na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích jsou tak elegantně umístěny speciální emblémy „Louvre“. Přední maska DS Wings a maska chladiče jsou v černém odstínu Onyx, osa kapoty má pod lakem vyvedený motiv pyramidy. Zadní světla, která jsou v rámci sériové výbavy vybavena LED diodami, jsou ozdobena leskle černou lištou.

Osmnáctipalcová kola z lehké slitiny Luxor jsou také opatřena motivem pyramidy, střed je černý. Další vnější znak, kryty zpětných zrcátek, jsou opatřeny laserem gravírovaným motivem pyramidy na černém pozadí, stojky zrcátek přebírají odstín karoserie.

Interiér vozu DS 3 Crossback Louvre na první pohled okouzlí svými sedadly z černé kůže Nappa Black Art Basalt s proplétáním Bracelet, ze stejné kůže je i dekor na palubní desce a ve výplních dveří. Smyslové zážitky umocňuje perleťové prošívání a gilošování „Clous de Paris“.

Dalším typickým prvkem vozů DS Automobiles je volant ručně obšitý kůží včetně ramen a středu.

V kabině upoutají další specifické znaky, jako vytlačený reliéf s motivem pyramidy a štítek „Louvre“ na přístrojové desce. Na leskle černém obvodu řadicí páky je laserem vyrytý motiv pyramidy.

Pro potěchu smyslů zobrazuje DS 3 Crossback Louvre známá umělecká díla na velkém středovém displeji o uhlopříčce 10,3 palců. Díla se rovněž stávají zdrojem inspirace při poslechu zhruba čtyřminutových podcastů, které odhalují všechna jejich tajemství.

Týmy muzea Louvre a DS Automobiles vybraly 182 uměleckých děl, která reprezentují všechny sbírky a oddělení muzea. Mění se každý týden nebo je můžete vyhledat pomocí vyhledávače, a zkrášlit si tak každou cestu ve voze DS 3 Crossback Louvre. Vrcholem elegance je možnost cestovat s uměleckým dílem – obrazem nebo sochou – zobrazeným na středovém displeji.

Mezi nabízená díla patří například socha Níké Samothrácká, portrét Mony Lisy od Leonarda da Vinciho, Veroneseho Svatba v Káni galilejské, Napoleonova korunovace od Jacquese-Louise Davida, Vor Medúzy od Théodora Géricaulta, Svoboda vede lid na barikády od Eugèna Delacroixe a egyptská socha Sedícího písaře.

Výběru pohonu a barev se meze nekladou

DS 3 Crossback Louvre je k dispozici se 100% elektrickým motorem E-Tense. Ve verzi se spalovacím motorem je DS 3 Crossback Louvre k dispozici s benzínovým motorem PureTech 130 EAT8 nebo PureTech 155 EAT8 a dieselovým motorem BlueHDi 130 EAT8.

DS 3 Crossback Louvre je k dispozici v pěti odstínech: černá Perla Nera, šedá Artense, šedá Platinum, bílá Perle Nacré a Cristal Pearl, vždy se střechou v odstínu černá Perla Nera.

DS 7 Crossback Louvre

Na základě úspěchu limitované edice nabízené v loňském roce se DS 7 Crossback Louvre vrací do prodejen DS Stores. DS 7 Crossback Louvre má znaky „Louvre“ na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích. Přední maska DS Wings a okenní lišty mají leskle černé zdobení, stejně jako střešní nosič a lišty zadních světel.

Model DS 7 Crossback Louvre lze přizpůsobit do nejmenšího detailu, pozornost upoutá i laserem gravírovaný motiv pyramidy na černých krytech zpětných zrcátek. Další špetku elegance dodává vozu DS 7 Crossback Louvre exkluzivní design dvacetipalcových kol Alexandria.

V interiéru se motiv pyramidy od Ieoh Ming Peie decentně objevuje ve formě 3D tisku na výdechu ventilace, palubní desce a jako reliéf vytlačený v kůži Nappa na víku středové odkládací přihrádky.

Umění cestovat se pro DS Automobiles stává uměním na cestě, s osobitým komfortem v jemném a elegantním prostředí. Ukázka francouzského know-how kombinuje nové techniky, jako je 3D tisk nebo laserové gravírování, a mistrovské zpracování ušlechtilých materiálů, jako je černá kůže Nappa Black Art Basalt s proplétáním Bracelet. Je to vyvrcholení dlouhé spolupráce s muzeem Louvre, která dala vzniknout tomuto spojenectví kultury a umění cestovat.

Cestujte v galerii o výkonu 300 koní

Aby umění mohlo cestovat, je DS 7 Crossback Louvre k dispozici se dvěma plug-in hybridními motory o výkonu 300 k (pohon všech 4 kol) a 225 k (pohon 2 kol), s emisemi CO2 mezi 30 a 36 gramy na kilometr a spotřebou paliva 1,3 až 1,6 litru na 100 km v závislosti na kombinovaném cyklu. Ve 100% elektrickém režimu a režimu s nulovými emisemi je dojezd podle normy WLTP až 58 kilometrů. Verze s výkonem 300 k zrychlí na 100 km/h za 5,9 vteřin a 1000 metrů s pevným startem překoná za 25,9 vteřin.

K dispozici je také benzinový motor PureTech 180 s automatickou převodovkou.

Vůz DS 7 Crossback Louvre, jehož základem je výbava Rivoli a interiér DS Opéra Black Art Basalt zahrnuje řadu vyspělých technologických jako systém DS Connected Pilot, poloautonomní systém řízení 2. úrovně, odpružení řízené kamerou a světla DS Active LED Vision pro aktivní svícení. Ve výbavě je rovněž řada asistenčních systémů řízení, jako je rozšířené rozpoznávání dopravních značek, aktivní sledování mrtvého úhlu, varování před snížením pozornosti řidiče pomocí kamery nebo aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu, dále přední vyhřívaná a větraná sedadla s masážní funkcí a vyhřívané čelní sklo.

DS 7 Crossback Louvre je k dispozici ve čtyřech odstínech: modrá Encre, Cristal Pearl, černá Perla Nera a šedá Platinium.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit