14. července 2024
Školení, Video

Jubilejní X. ročník Business Academy

>Redakce Redakce
18 září, 2020

Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Mladá Boleslav

  1. září 2020

Redakce odborného magazínu Business Car zavítala opět do nádherných prostor Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, kde uspořádala jubilejní desátý ročník Business Academy. Prosluněný začátek podzimu podpořil vybízel ke společnému setkání a testování nových automobilů.

Čtenáři, flotiloví manažeři a majitelé společností projevili o podzimní testování nebývalý zájem. Dopolední program se skládal z odborných přednášek zaměřených především na současnou složitou situaci způsobenou koronavirovou pandemií. Řada firem totiž musí přehodnotit své plány a začínají více hlídat finanční toky, což významným způsobem ovlivňuje poskytovatele finančních služeb i automobilky, jejichž prodeje nových vozů klesají. Ve snaze přizpůsobit se aktuální situaci přicházejí na trh s novými produkty a službami.

Složitá doba žádá nové produkty

Jak s nimi naložit a správně se na rozcestí rozhodnout nám přijel poradit Jiří Kot ze společnosti Business Lease, která byla spolu se značkou Škoda Auto hlavním partnerem eventu. Jiří Kot se na současnou situaci podíval očima klientů, kteří více než kdy předtím kladou důraz na minimalizaci rizik, snížení nákladů a zjednodušení procesů. Znovu připomněl důležitost správného nakládání s celkovými náklady na provoz (TCO) a představil služby, které firmám pomáhají se s nelehkými úkoly efektivně vypořádat. TCO vozového parku se skládají z mnoha položek, přičemž každé je potřeba věnovat náležitou pozornost. Při nákupu nových vozů hraje roli nejen vstupní cena, ale také následné výdaje na provoz a pojištění. Firmy čím dál více žádají flexibilní produkty, v případě dlouhodobých závazků transparentnost a možnost předvídat.

Alternativní pohony ve flotilách

Pavel Hrubeš ze společnosti Fleet Consulting Group poskytl svou přednáškou velmi dobrý přehled o možnostech alternativních pohonů, které doplnil zajímavými kalkulacemi. V loňském roce se nekonvenční typy pohonů podílely na celkovém objemu prodejů jen 1,32 %, přesto ve vozových parcích hrají čím dál důležitější roli. Pavel Hrubeš jejich rostoucí vliv i nové možnosti představil podrobněji, nejzajímavější však bylo vzájemné srovnání nákladů přepočítaných na 1 ujetý kilometr a porovnání tabulkových hodnot se skutečnými náklady, které společnost získala během praxe s alternativními pohony.

Testování automobilových novinek

Obě přednášky se setkaly s opravdovým zájmem. S ohledem na aktuální složitou situaci posluchači ocenili vhodně zvolená témata i atraktivní zpracování obsahu oběma přednášejícími.

Hned po přednáškách bylo možné začít testovat osmatřicet nejnovějších automobilových novinek. Výběr byl skutečně pestrý a kromě fleetově oblíbených modelů s naftovým a benzinovým pohonem zde měly zastoupení také hybridy a elektromobily z řad osobních i užitkových vozů.

Letecký den i muzeum

K dispozici byl i pestrý doprovodný program. Atraktivní byla komentovaná prohlídka leteckého muzea. Od 14 hodin byl připraven malý letecký den, kdy piloti letiště Metoděje Vlacha předvedli unikátní modely z úplných počátků aviatiky i slavné stíhačky z první světové války.

Závěrem děkujeme hlavním partnerům, společnosti Business Lease a automobilce Škoda Auto. Děkujeme také partnerům Air Café&Bar, Leteckému muzeu Metoděje Vlacha, značkám Kia i Renault a také všem vystavovatelům. Díky jejich přízni bylo opět možné nabídnout setkání, které bylo přínosem pro všechny, kteří se flotilovou tématikou zabývají.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit