12. června 2024
Technologie

BMW inovuje systém iDrive. Nový koncept nebude tolik odvádět pozornost a v závislosti na situaci zobrazí predikovaný obsah

>Redakce Redakce
13 března, 2023

 BMW Group vyvinula nejnovější verzi systému BMW iDrive. Nová domovská obrazovka s přehledně uspořádanými funkcemi nabízí na BMW Prohnutém displeji snadnější interakci. Koncept obsluhy nazvaný QuickSelect navíc přináší dále zdokonalenou strukturu menu, která si bere příklad ze zařízení spotřební elektroniky. Nový systém BMW iDrive hraje významnou a jedinečnou roli při poskytování soustředěného a přirozeného zážitku z jízdy tím, že zobrazuje správné informace na správném místě a ve správný čas. Nový systém BMW iDrive bude postupně zaváděn do současných modelů v průběhu roku 2023.

Díky novému grafickému rozhraní a vylepšené struktuře menu se systém BMW iDrive v budoucnu ještě více zaměří na interakci pomocí dotykového displeje a přirozené mluvy. BMW Prohnutý displej bude i nadále sloužit jako místo interakce se systémem iDrive, který do komunikace zapojí různé lidské smysly.

Nová generace BMW iDrive promění domovskou obrazovku na BMW Prohnutém displeji v trvale viditelné uživatelské rozhraní. Zde se také mohou trvale zobrazovat další individuálně konfigurovatelné grafické prvky jako alternativa k zobrazení mapy navigačního systému.

Nový princip s jednou jedinou úrovní menu znamená, že všechny důležité funkce a informace jsou zobrazeny na jedné ploše a požadované funkce se vybírají přímo, aniž by bylo nutné před tím vstoupit do submenu. Princip spočívá v zobrazení aktivních živých widgetů ve vertikálním uspořádání na kontrolním displeji na straně řidiče. Tyto aktivní ikony lze volit pohybem prstu a také individuálně konfigurovat. Funkce QuickSelect umožňuje přímý výběr zdroje zábavního systému, položky seznamu kontaktů či nastavení vozidla, zahájení interakce s asistentem BMW Intelligent Personal Assistant nebo aktivaci dalších položek menu – to vše dotykem. Po výběru příslušných nastavení se uživatel pomocí ikony „domů“ uprostřed spodního okraje displeje vrátí na domovskou obrazovku.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit