Technologie

Renault propojuje výrobní centra cloudovou platformou

>Mario Rychtera Mario Rychtera
17 srpna, 2020

Skupina Renault a Google Cloud založili nové partnerství za účelem sdílení průmyslových a technologických zkušeností, s cílem urychlit digitalizaci průmyslové struktury skupiny Renault a rozvoj průmyslu 4.0.

Skupina Renault, vyvíjí od r. 2016 svou vlastní digitální platformu, aby propojil průmyslová data 22 výrobních areálů skupiny ve světě (představujících 76 % výroby vozidel) a více než 2 500 strojů. Účelem tohoto nového partnerství s Google Cloud je kromě jiného optimalizace této platformy správy průmyslových dat, která jsou vlastnictvím skupiny Renault.

Řešení Google Cloud a jeho zkušenosti se smart analytics, s machine learning (ML) a s umělou inteligencí (AI) umožní skupině Renault zejména zvýšit účinnost jejího zásobovacího řetězce a výroby, kvalitu výrobků, a snížit environmentální dopady pomocí úspor energie. Tato spolupráce navíc podpoří vznik a rozvoj nových řešení, z nichž by mohl celý automobilový sektor dlouhodobě těžit.

Intenzivní výuka zaměstnanců

Vzdělávání pracovníků je rovněž hlavním prvkem tohoto nového partnerství. Skupina Renault a Google Cloud proto plánují realizaci jedinečného a vývojového programu za účelem zdokonalení schopností inženýrských týmů v oblasti procesů, výroby a informatiky skupiny Renault díky seancím coworkingu, vzdělávání a zdokonalování s týmem Google. Cílem tohoto programu je zdokonalit hospodaření s daty uvnitř skupiny Renault, které dnes představuje hlavní prvek každodenního profesního života, jak na úrovni operativních, tak rozhodovacích procesů.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit