Zákony a předpisy

K novým vozům už velký TP od prodejce nedostanete. Registrace proběhne na základě jiného dokumentu

>Redakce Redakce
01 března, 2023

Na majitele nových vozů čeká od 1. března velká změna při registraci vozidla. Od prodejce  nedostane velký technický průkaz, ale originál CoC listu*, který musí předložit při registraci  vozidla. 

Na základě změny zákona 56/2001 Sb., která vyšla ve sbírce zákonů dne 23. prosince 2022  pod číslem 432/2022 Sb., nebudou od 1. března výrobci a jejich akreditovaní zástupci vydávat  osvědčení o registraci vozidla – část II, známé jako velký technický průkaz, a proto postupně  přestane být součástí dokumentace k novému vozu, kterou zákazník při jeho koupi od  prodejce obdrží. 

Velký „techničák“, pokud nebyl vydán, vytisknou až při registraci vozu obecní úřady obcí s rozšířenou působností spolu s vydáním registrační značky, a to na základě dat k vozidlu,  která má úřad k dispozici od výrobce/akreditovaného zástupce v elektronické podobě.  Majitelé a provozovatelé nových vozů naopak budou muset nově při přihlášení vozidla  předložit originál CoC listu, což výrazně zvyšuje důležitost chránit tento dokument před  ztrátou či odcizením. Další povinně předkládané dokumenty se nemění. 

Pokud však zákazník při koupi nového vozidla velký technický průkaz obdržel, musí jej i nadále  při registraci na úřadu předložit. 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit