Bezpečnost

Hyundai uspěl v testech Euro NCAP hned se třemi modely

>Redakce Redakce
05 listopadu, 2021

Modely Bayon, Ioniq 5 a Tucson obdržely vynikající hodnocení od nezávislé organizace Euro NCAP, ověřující úroveň bezpečnosti nových automobilů. Modely Tucson a Ioniq 5 dosáhly na nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti, zatímco Bayon obdržel čtyři hvězdičky.

Vozidla jsou v testech bezpečnosti Euro NCAP posuzována v následujících čtyřech kategoriích: „dospělí cestující“, „dětští cestující“, „zranitelní účastníci silničního provozu“ a „bezpečnostní asistenční systémy“. Hyundai Tucson s pěti hvězdičkami si vedl velmi dobře v kategoriích ochrany dospělých a dětí. V těchto kategoriích exceloval rovněž Ioniq 5, který se blýskl rovněž v hodnocení „bezpečnostních asistenčních systémů“. Bayon si nejlépe vedl v oblasti ochrany dětí.

Balík bezpečnostních technologií Smart Sense

Modely Hyundai jsou vybaveny systémy aktivní bezpečnosti a asistenčními funkcemi Hyundai Smart Sense. Rozšířená bezpečnostní výbava zcela nového modelu TUCSON zahrnuje nyní kromě systému sedmi airbagů, který posouvá bezpečnost cestujících vpředu na ještě vyšší úroveň, také Asistent pro jízdu po dálnici HDA, kamerového asistenta pro sledování slepého úhlu BVM, Aktivní sledování mrtvého úhlu BCA a Autonomní nouzové brzdění FCA. HDA na dálnici reguluje rychlost jízdy modelu TUCSON, udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zasahuje do řízení, aby vůz zůstal ve svém jízdním pruhu. BVM ukazuje na panelu sdružených přístrojů situaci za vozem při zapnutí ukazatelů směru. BCA monitoruje situaci po stranách a vzadu. Jakmile detekuje vozidlo, upozorní řidiče a v případě potřeby aktivuje brzdy na jedné straně vozu. Funkce FCA autonomně brzdí, aby zabránila kolizím s vozidly, chodci a cyklisty. FCA nyní zahrnuje také funkci pro odbočování na křižovatce. Rozšířená ochrana zahrnuje prevenci kolizí při odbočování vlevo na křižovatce.

IONIQ 5 je prvním modelem Hyundai vybaveným Asistentem pro jízdu po dálnici HDA 2. Díky systému HDA 2 je jízda na dálnici ještě komfortnější. HDA 2 totiž kombinuje funkce chytrého tempomatu NSSC propojeného s navigačním systémem a Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LFA a využívá funkce autonomní jízdy úrovně 2. Systém používá přední kameru, radarové senzory a navigační data pro regulaci rychlosti a směru jízdy i pro udržování bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla. Navíc pomáhá řidiči při změně jízdního pruhu.

Stejně jako pro ostatní členy rodiny SUV značky Hyundai je i pro model BAYON bezpečnost jasnou prioritou. Jeho standardní výbava proto zahrnuje velký počet funkcí Smart Sense. Asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW zvyšuje bezpečnost jízdy na dálnici a upozorňuje řidiče, jakmile u něj detekuje únavu nebo rozptýlení pozornosti. Upozornění na rozjezd vozidla vpředu LVDA  přichází ke slovu, pokud řidič nereaguje dostatečně rychle na rozjezd vozidla vpředu.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit