Český trh

ALD Automotive dokončilo akvizici společnosti LeasePlan. Přechod nebude mít na zákazníky vliv

>Redakce Redakce
25 května, 2023

Společnost ALD Automotive oznámila, že úspěšně dokončila akvizici společnosti LeasePlan, jedné z předních světových firem v oblasti správy vozového parku a mobility. Celková výše transakce činila 4,8 miliardy eur. Dokončením akvizice vznikl nový významný globální hráč na poli udržitelné mobility s flotilou čítající 3,3 milionu automobilů provozovaných po celém světě.

LeasePlan působí od roku 1995 i v České republice, kde je lídrem ve správě firemních autoparků. Tuzemské pobočky se ale dokončená akvizice netýká. Plánované změny ve vlastnické struktuře mají u nás specifickou podobu. Souhlas Evropské komise s celosvětovou fúzí společností ALD Automotive a LeasePlan byl podmíněn prodejem dceřiných firem v několika zemích včetně České republiky.

Následným krokem po oznámené akvizici proto bude odprodej určených poboček třetí straně. Zásadní podmínkou pro uskutečnění prodeje, kterou stanovily evropské orgány, je přitom zachování úrovně i rozsahu služeb, které LeasePlan v dotčených zemích poskytuje. Na klienty společnosti, tedy ani na zákazníky v České republice, nebude mít změna vlastníka žádný vliv.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit