Technologie

Xmarton přebírá technické provozování platformy KLIQ od Škoda Auto Digilab

>Redakce Redakce
24 května, 2023

Česká technologická společnost Xmarton, která vyvíjí digitální řešení pro správu firemních flotil, přebírá od Škoda Auto Digilab provozování technologické platformy, která sloužila k provozu carsharingového projektu s názvem KLIQ. Po vzájemné dohodě přebere Xmarton platformu zpět a přiřadí ji ke svému technologickému řešení správy a sdílení vozových parků Xfleet.

Škoda Auto Digilab se rozhodla ukončit provozování carsharingové platformy s názvem KLIQ a předat její technologické provozování včetně klientského kmene zpět české společnosti Xmarton. S tou spolupracovala od dubna 2021 na jejím vývoji. Xmarton tak nabídne současným i rozjednaným klientům svoje služby napřímo a projekt KLIQ tak s jejich přechodem k Xmartonu formálně zanikne. 

Škoda Auto Digilab má ve svém portfoliu řadu inovativních projektů v oblasti mobility, e-mobility či konektivy. Nabízelo se tedy logické propojení s firmou Xmarton, která se již několik let profiluje jako přední odborník na technologické řešení propojení automobilu s chytrým mobilním zařízením. Kromě základního ovládání vozu na dálku, pak aplikace od Xmartonu nabízí komplexní správu vozidel včetně jejich přehledného a pohodlného sdílení. 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit