12. června 2024
Český trh

Kia slaví, je třetí nejprodávanější značkou v ČR

>Redakce Redakce
07 prosince, 2021

Kia letos v listopadu dosáhla historického rekordu na českém automobilovém trhu. Obsadila třetí příčku v pořadí automobilek s tržním podílem 5,9 % (OA) s celkovým počtem 956 nově registrovaných vozidel. Za posledních 11 měsíců roku 2021 prodala korejská automobilka celkem 9 096 vozů a drží si stabilní 5. pozici s tržním podílem 4,77 %.

„Letošní rok byl náročný pro všechna odvětví, a jmenovitě automobilový průmysl byl zasažen hned několika problémy. Byl to však rok pro reflexi a tak jsme na začátku roku nepodcenili plánování výroby a tím jsme si zajistili dostatek vozů pro naše zákazníky. Díky stabilním dodávkám nových vozů z  výrobních závodů, zejména ze Slovenska, kde se vyrábí naše bestsellery Ceed a Sportage se nám daří držet běžné dodací lhůty do 14 dní u skladových vozů a 2 až 6 měsíců, až na výjimky, u vozů objednaných do výroby,“ komentuje Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech, a dodává: „Díky dobře nastavenému obchodnímu modelu, kontrahovaným dodávkám čipů a skladovým zásobám se dá očekávat, že do konce roku přeplníme stanovený plán prodejů pro rok 2021 a do nového roku tak vstoupíme s vyššími ambicemi.“

Z pohledu produktového portfolia si stabilní první příčku drží modelová rodina Ceed (Hatchback, Sportswagon, ProCeed, XCeed) s 5 154 prodanými kusy (+ 27 % oproti stejnému období loňského roku), následuje SUV Sportage s 1 429 ks (+ 25 %) a trojici uzavírá model Rio s 1 032 prodanými kusy. Nebývale vysokého zájmu zákazníků se těší čistě elektrická vlajková loď značky, modelu EV6 se registrovala desítka kusů.

Listopadový výsledek je pro Kiu historickým milníkem v umístění mezi značkami, jde totiž o nejlepší výsledek od zahájení působení Kia na českém trhu. Od roku 1993 prodala Kia na tuzemském trhu již přes 140 tisíc vozů.

Rok 2021 má ambice atakovat náš dosavadní druhý nejlepší výsledek z roku 2019, kdy jsme zaregistrovali téměř 9 700 vozů,“ uzavírá Arnošt Barna.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit