Český trh

Volkswagen Financial Services slaví 30 let v České republice

>Redakce Redakce
11 srpna, 2022

Přesně před třiceti lety, 10. srpna 1992, vstoupil Volkswagen Financial Services na český trh financování vozidel – v té době ještě pod značkou ŠkoFIN. Za tři dekády se stal synonymem pro financování osobních i užitkových vozidel a lídrem určujícím trendy celého trhu. Od počátku letošního roku si se svými zákazníky a obchodními partnery toto výročí připomíná prostřednictvím řady akcí. Samotný „narozeninový den“ společnost věnovala svým zaměstnancům, bez nichž by se nemohla stát nejúspěšnější firmou českého trhu financování vozidel.  

„Uplynulých třicet let na českém trhu nebylo často snadných. Zažili jsme ekonomické krize, politické změny, přírodní katastrofy i celosvětovou pandemii. To samozřejmě ovlivňovalo i naše zákazníky. Vždy jsme však byli schopni rychle zareagovat, přijít s inovacemi, které nás i naše klienty posunuly dopředu. To bychom však nikdy neodkázali bez našich zaměstnanců. Proto jsme symbolický narozeninový den naší společnosti věnovali právě jim. Právě díky nim jsme již třicet let lídrem v oblasti financování osobních a užitkových automobilů na českém trhu,“ řekl Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

„Před sebou máme další etapu, ve které se budeme dále zdokonalovat
a profesionalizovat naše služby tak, aby vždy odrážely ty nejmodernější globální i lokální trendy a požadavky našich zákazníků,“
 uzavírá Vratislav Strašil.

V den založení společnosti, 10. srpna, čekalo na zaměstnance netradiční překvapení – úniková hra přenesená do kancelářských prostor. Dále měli například možnost účastnit se kreativního workshopu, jehož výsledkem bylo květinové aranžmá, které putovalo do domova seniorů Sue Ryder. Ten společnost Volkswagen Financial Services dlouhodobě podporuje nejen finančně, ale i dobrovolnickou prací. Na jaře zde její zaměstnanci například vlastnoručně zajistili květinovou výsadbu.

Součástí oslav 30 let na českém trhu byla i letní party pro zaměstnance v pražských Žlutých lázních. Vedle řady sportovních aktivit, jejichž vrcholem byl závod dračích lodí, nechybělo ani krájení narozeninového dortu či společné focení všech zaměstnanců prostřednictvím dronu.

Ani u této oslavy nechyběl charitativní aspekt – příprava výrobků v profesionálně vedené kreativní dílně, které následně putovaly do Domova Přístav. Samotná kreativní dílna byla připravena díky neziskové platformě Breakfaststory, která rovněž zajistila, aby se nespotřebované potraviny ze zaměstnanecké party dostaly k potřebným.

S oslavou kulatého výročí společnost nezapomněla ani na své obchodní partnery v čele s importéry a zástupci dealerské sítě koncernu Volkswagen. Jejich úzká a profesionální spolupráce má totiž na úspěších společnosti zásadní podíl. Nejdůležitější milníky uplynulých tří dekád si tak všichni zúčastnění společně připomněli v rámci červnového galavečera ve Španělském sále Pražského hradu.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit