Ekologie

Citroën ë-Jumpy, výhody elektrického pohonu bez omezení užitné hodnoty

>Mario Rychtera Mario Rychtera
02 září, 2020

Nový Citroën ë-Jumpy – 100% ëlectric má všechny přednosti verze se spalovacím motorem, ať jde o charakter, rozměry, objem nákladového prostoru či užitečné zatížení. Díky elektrifikaci získala tato kompaktní dodávka svobodu přístupu do městských center a současně umožňuje delší cesty. Příjemný a tichý chod zvyšuje úroveň komfortu a přispívá ke snížení emisí CO2. Struktura verzí řady přebírá strukturu Jumpy a nabízí praktickou výbavu pro profesionály.

Zájemci mají na výběr tři provedení karoserie. Nejmenší XS (460 cm, 50 kWh), v segmentu málo vídaný rozměr, praktický pro parkování ve městě (model XS bude k dispozici od února 2021). Alternativou jsou verze M (495 cm, 50 kWh nebo 75 kWh) a XL (530 cm, 50 kWh nebo 75 kWh). Jednotná výška 190 cm u většiny verzí ë-Jumpy zaručující vjezd do všech parkovišť.

Užitečné zatížení až 1199 kg splňuje obvyklá očekávání a je srovnatelná s verzemi se spalovacím motorem. Hmotnost přípojného vozidla může u všech verzí dosáhnout 1 tunu, díky čemuž se ë-Jumpy stává lídrem svého segmentu. Užitečný objem se oproti verzi se spalovacím motorem nezměnil, pohybuje se od 4,6 m3 (XS bez systému Moduwork) po 6,6 m3 (XL se systémem Moduwork), což je na nejlepší úrovni na trhu. Užitečná šířka mezi podběhy kol je 125 cm, do vozu je tak možné naložit europalety. Funkční výbava, jako je Moduwork, který dokáže přeměnit kabinu v mobilní kancelář, a bezkontaktní otevírání dveří. O pořádek na pracovišti se postará téměř 100 litrů odkládacích přihrádek v interiéru.

Komfort jízdy zajišťují pružiny s proměnlivou tuhostí a tlumiče typu AMVAC (proměnlivé tlumení podle zatížení) a nápravy (přední typu modifikovaný McPherson) umožňují velkou přesnost řízení.

Citroën ë-Jumpy je dostupný s dojezdem 230 km podle normy WLTP (k dispozici u verzí XS, M, XL) s baterií 50 kWh a 330 km podle normy WLTP (k dispozici u verzí M a XL) s baterií 75 kWh. Záruka na baterii je 8 let nebo 160 000 km pro 70 % kapacity nabití (s certifikátem kapacity baterie při každé prohlídce). 

Nabíjení je možné přes běžnou zásuvku například doma, na pracovišti nebo parkovišti. Soukromé nebo veřejné zrychlené nabíjení přes Wallbox připraví dodávku na další den. Super rychlé nabíjení přes veřejnou nabíjecí stanici, až 100 kW umožňuje nabít 80 % baterie za 30 minut a 75 kWh za 45 minut. Je tedy vhodné pro zdolávání delších vzdáleností. Citroën ë-Jumpy má palubní třífázovou nabíječku 11 kW.

Elektromotor poskytuje výkon 100 kW (136 k) s točivým momentem 260 Nm. Maximální rychlost činí v závislosti na zvoleném jízdním režimu až 130 km/h. Normal (80 kW/210 Nm) je nejlepší kompromis mezi dojezdem a dynamickým výkonem, Eco (60 kW/190 Nm) optimalizace spotřeby energie snížením výkonu vytápění a klimatizace, aniž by však došlo k jejich vypnutí, a omezením točivého momentu a výkonu motoru a Power (100 kW/260 Nm) dává plně naloženému vozu dynamiku a pohodlí i při maximálním zatížení. Motor rekuperuje energii při brzdění nebo zpomalování vozu.    

Komfortní výbava             

 Ë-Jumpy nabízí profesionálním uživatelům 15 podpůrných prvků řízení pro bezpečnou a klidnou jízdu.

 • Novinka – Bezkontaktní otevírání dveří.,
 • Hands-free přístup a startování vozu,
 • Active Safety Brake,
 • Novinka – Barevný Head-up displej,
 • Asistent pro rozjezd ve svahu,
 • Systém sledování pozornosti řidiče,
 • Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu,
 • Upozornění před blížící se kolizí,
 • Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision,
 • Coffee Break Alert,
 • Automatické přepínání dálkových světel,
 • Grip Control,
 • Systém snímání značek s uvedením rychlosti,
 • Adaptivní tempomat/omezovač rychlosti,
 • Systém sledování mrtvého úhlu.

Rozšířená konektivita

Nový Citroën ë-Jumpy nabízí 3 služby konektivity pro bezpečnost a pohodlí všech. Tato nabídka služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort®, jehož cílem je rychlý a intuitivní přístup zákazníka ke službám konektivity za účelem splnění 3 klíčových potřeb: optimální bezpečnosti, snadnější navigace a intenzivního zážitku konektivity.

CONNECT ASSIST

Pro bezpečnost řidiče a posádky je ë-Jumpy vybaven systémem Assistance & SOS. Automatické volání nebo manuální stisknutí tlačítka „Asistance“: tato služba umožňuje propojit řidiče se specializovanou asistenční platformou. Connect Assist umožňuje přístup k údajům o voze, jako je stav nabití baterie, dojezd, odložené nabíjení, přednastavení teploty, místo parkování, počet najetých kilometrů, chystaná údržba. Propojení a zobrazení informací probíhá prostřednictvím aplikace My Citroën.

CONNECT NAV

Dotykový 7″ displej vozu Nový Citroën ë-Jumpy nabízí intuitivní ovládání všech funkcí. Dotyková navigace Connect Nav může být rovněž ovládaná prostřednictvím systému hlasového ovládání a umožňuje komunikovat s navigací, telefonem a rádiem.

Navigace je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravě v reálném čase, aby bylo možné co nejlépe plánovat trasu. K dispozici jsou rovněž informace o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, informace o počasí a o vyhledávání místních bodů zájmu. Prostřednictvím systému Connect Nav lze provádět přednastavení teploty ve voze.

 CONNECT PLAY

Technologie Mirror Screen kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto, umožňuje připojit chytrý telefon a replikovat jeho obsah na displej vozu. Řidič tak získává přístup k jeho multimediálnímu obsahu a svůj telefon včetně aplikací může přímo a snadno ovládat přes dotykový displej vozu.

Kontrola na dálku

 Aplikace My Citroën umožňuje zákazníkovi po registraci spravovat nabití baterie (informace o stavu nabití, dojezdu, zbývající době nabíjení, odloženém nabíjení), přístup k aplikaci Free2Move Services určené pro elektromobily (umístění nabíjecích terminálů, ujeté kilometry, upozornění na údržbu, dohodnutí termínu v servisu, přednastavení teploty).

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit