Ekologie

Cupra představila tři nové modely. Poprvé pronikne do segmentu SUV

>Redakce Redakce
09 června, 2022

CUPRA odhaluje své vzrušující plány pro budoucnost. Dosud dodala zákazníkům téměř 200 000 vozů a její výnosy z prodeje vzrostly z 430 milionů EUR v roce 2018 na téměř 2,2 miliardy EUR v roce 2021, čímž dalece překonala veškerá očekávání. V letošním roce plánuje CUPRA zdvojnásobit počet prodaných vozů i výnosy z prodeje. Rovněž globální síť specialistů CUPRA Master a showroomů CUPRA City Garage se rozšíří na dvojnásobek.

CUPRA do roku 2025 vstoupí do nové éry se třemi novými elektrifikovanými modely – CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan a CUPRA UrbanRebel – a s novými generacemi modelů z aktuální produktové řady. Střednědobým cílem je dodávat našim zákazníkům 500 000 vozů ročně.

CUPRA Terramar – první elektrifikované SUV značky

Plug-in hybridní technologie ukazuje, že elektrifikace je součástí DNA značky CUPRA. Do roku 2024 bude produktová řada plug-in hybridních modelů zahrnovat ještě více variant a delší dojezd. 

Součástí týmu se stane CUPRA Terramar. Sportovní SUV bude k dispozici ve verzích poháněných spalovacími motory i novou generací plug-in hybridních pohonů, které poskytnou v režimu výhradně elektrické jízdy dojezd cca 100 km.

Produktová řada e-HYBRID se zaměřuje na sportovní výkony a moderní sportovnost a je součástí delší cesty, během níž CUPRA uskutečňuje elektrifikační revoluci.

CUPRA Tavascan – Ztělesnění elektrické vize

Další etapou cesty je CUPRA Tavascan. Tento vůz ztělesňuje elektrifikovanou vizi značky CUPRA a zůstane věrný koncepčnímu vozu z roku 2019. Některé designové prvky výrazně připomínají studii CUPRA Tavascan Extreme E Concept představenou v roce 2021. CUPRA Tavascan nevyjadřuje jen vizi moderní elektrifikace, ale také globalizuje značku CUPRA a přináší ji na nové trhy. Tento model bude uveden na trh v roce 2024.

CUPRA UrbanRebel – nastavení nových zvyklostí

V roce 2025 uvede CUPRA na trh model UrbanRebel. Městský elektromobil s pohonem předních kol bude používat platformu MEB Small koncernu Volkswagen. Výsledkem bude emocionální, vysokovýkonný městský vůz. 

Vůz o délce 4,03 m je hrdinou trvalé udržitelnosti, který používá vyspělé recyklované polymery a bio materiály, čímž jako mnohem ekologičtější vozidlo posouvá hranice dosažitelného. Kombinace výrobních metod 3D tisku a 3D tkaní s parametrickým designem zlepšuje sportovní výkony a zvyšuje vnímanou hodnotu.

Lehká konstrukce exteriéru a interiéru umožňuje elektromotoru o výkonu 226 k (166 kW) zrychlit městský elektromobil na 100 km/h za pouhých 6,9 sekundy. Verze s největší sadou akumulátorů poskytne dojezd až 440 km.

Elektromobil CUPRA UrbanRebel, navržený a vyvíjený v Barceloně, bude uveden na trh v roce 2025. Jeho výroba je plánována v Martorellu, za předpokladu realizace Strategického projektu pro hospodářskou obnovu a transformaci (ve španělštině PERTE) pro elektromobily a síťově propojené vozy (ve španělštině VEC).

Značka CUPRA na akci Nezaměnitelný impuls rovněž naznačila, že do roku 2025 budou představeny také modernizované verze modelů z aktuální produktové řady (CUPRA Leon, CUPRA Formentor a CUPRA Born).

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit