Otázky pro.....

České zastoupení Fordu má novou generální ředitelku

>Redakce Redakce
30 května, 2022

Společnost Ford of Europe oznámila, že Attila Szabó, který již více než tři roky úspěšně řídí Ford Maďarsko a Ford Česká republika, převezme od 1. června funkci generálního ředitele Fordu Polsko.

Pan Szabó převzal řízení aktivit společnosti Ford v Maďarsku a České republice na začátku roku 2019 a dosáhl významných obchodních úspěchů navzdory četným potížím, se kterými se setkal v uplynulých dvou letech. Pod jeho vedením získal Ford Česká republika v roce 2021 vedoucí postavení v segmentu lehkých užitkových vozů v Česku, a zůstal jedním z významných hráčů na celkovém trhu (osobní a lehké užitkové vozy dohromady).

Pan Szabó řídil úspěšné uvedení nové modelové řady Kuga – označované jako “nejvíce elektrifikovaný model značky Ford” – na trh, stejně jako uvedení prvního plně elektrického osobního vozu značky Ford, Mustangu Mach-E

Attila Szabó se poprvé připojil k maďarskému týmu Fordu v roce 2001, od roku 2003 pak zastával různé obchodní pozice. Mimo jiné pracoval jako manažer fleetového prodeje pro Ford Maďarsko i evropské trhy přímého prodeje a jako ředitel prodeje Ford Maďarsko a Ford Slovinsko. V letech 2009 až 2016 působil jako manažer marketingového oddělení společnosti Ford of Europe. Jako člen týmu pro cenotvorbu značky Ford v Evropě působil v regionální kanceláři v maďarském Szentendre, a řídil jeden z největších týmů v rámci společnosti Ford: tým pro cenotvorbu obsluhující všechny evropské trhy.

V letech 2016-2019 byl generálním ředitelem společnosti Ford Rumunsko, od roku 2019 pak generálním ředitelem prodejních organizací Ford v Maďarsku a České republice. Pan Szabó nahradí Piotra Pawlaka ve funkci generálního ředitele společnosti Ford Polsko.

Od 1. června převezme Andrea Laky vedoucí funkci pro maďarský a český trh. Do oddělení prodeje a marketingu společnosti Ford nastoupila v roce 1994, kde pracovala na různých pozicích a postupně stoupala po příslovečném žebříčku. Jedenáct let, v letech 2005-2015, zastávala pozici generální ředitelky společnosti Ford Maďarsko, a to jako nejmladší a zároveň jediná generální ředitelka v rámci evropské organizace společnosti Ford.

V roce 2009 se svým týmem poprvé dosáhla vedoucí pozice na maďarském trhu značky Ford. Za to, stejně jako za další obchodní úspěchy, získala v roce 2013 jako vůbec první žena prestižní ocenění Manažer roku od Národní asociace manažerů. Od roku 2015 pracuje na pozici ředitelky prodejních operací a manažerky provozních systémů NSC, která je zodpovědná za provozní systémy národních organizací Ford of Europe, a zároveň je výkonnou ředitelkou prodejních operací, což jí umožňuje sbírat nové zkušenosti a pomáhat s provozem všech národních trhů Ford v Evropě.

Paní Andrea Laky nyní převezme funkci generální ředitelky pro maďarský i český trh.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit